Ważne

Polacy nie gęsi, swój serial oryginalny na Netflixie mieć będą. Nadchodzi pierwsza polskojęzyczna produkcja

Netflix zamierza inwestować w europejskie produkcje. Tak się złożyło, że jesteśmy w Europie, więc serwis zapowiedział, że wkrótce powstanie pierwszy serial oryginalny w języku polskim. Osiem odcinków pierwszego sezonu wyreżyseruje Agnieszka Holland oraz Kasia Adamik. Światowa premiera planowana jest w 2018 roku.

Pomysł na serial jest ciekawy. Przedstawiać będzie świat, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła, a w 2002 drugim roku wciąż trwa zimna wojna. Polacy wciąż znajdują się pod ciężką ręką Związku Radzieckiego, a ludzie nadal pamiętają wydarzenia sprzed 20 lat, kiedy to tragiczny atak terrorystyczny pogrzebał nadzieje narodu na wyzwolenie spod ucisku ZSRR. Opresyjny reżim coraz bardziej daje się we znaki społeczeństwu, które nawet nie jest świadome, jak perfidny i długo przygotowywany spisek mają zamiar wprowadzić w życie przywódcy policyjnego państwa. Student prawa i oficer śledczy wpadają na trop intrygi, co może kosztować ich życie.

Za produkcją stoją wielkie nazwiska. Nominowana do Oscara Agnieszka Holland (wyreżyserowała kilka odcinków House of Cards) to tylko jedna z ważnych osób zaangażowanych w tworzenie serialu. Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Producentami wykonawczymi zostaną Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards), Andrzej Besztak oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję połączyć ogromne doświadczenie zespołu
Netfliksa, znakomitych amerykańskich producentów i scenarzysty z polskim talentem
i wrażliwością.
– Agnieszka Holland

Zapowiada się intrygujący serial w zimnowojennych klimatach. Zapewne wielu z nas choćby z czystej ciekawości odpali serial, którego nazwy jeszcze nie poznaliśmy. To dobre wieści. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji o tej produkcji.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona