Ważne

Info o tablecie Samsunga: po trzech latach może zobaczymy następcę Galaxy Tab Active

Tablety co prawda usunęły się w cień i teraz 90% informacji na portalach poświęconych technologiom mobilnym dotyczy smartfonów, ale to nie znaczy, że informacje o urządzeniach z większymi ekranami nie pojawiają się w ogóle. Samsung od jakiegoś czasu pracuje nad kolejnym odpornym na wszystko tabletem, czego mogą dowodzić poniższe informacje.

Model Galaxy Tab Active poznaliśmy na targach IFA w 2014 roku. To szmat czasu. Wydawało się, że Samsung zarzucił pomysł kontynuowania linii wytrzymałych tabletów, jednak okazało się, że coś w tej dziedzinie się zmieniło. Federalna Komisja Łączności w Stanach Zjednoczonych (FCC) potwierdziła istnienie dwóch wersji Galaxy Tab Active 2 – z modemem 4G LTE (SM-T395) i bez (SM-T390).

Oby nie była to tylko plotka przemielona drugi raz przez portale technologiczne. Powyższe numery seryjne są takie same jak symbole dwóch pierwszych edycji tabletu. Może się okazać, że cała akcja to fejk, a Samsung wcale nie planuje wydania wzmocnionego tabletu.

Oprócz tego nie ma żadnych informacji na temat spodziewanej specyfikacji. Trzy lata temu Galaxy Tab Active dostał Snapdragona 400 (1.2 GHz), 1.5 GB pamięci RAM i baterię 4450 mAh. Jeśli jego następca pojawi się w ciągu kilku następnych miesięcy, to powinien mieć co najmniej 2-3 GB RAM i procesor o taktowaniu około 2 GHz. Cóż, byłoby miło.

Tego typu sprzęt mógłby naprawdę się przydać osobom, które potrzebują w pracy nieco większego ekranu niż 5,5-calowe tafle smartfonów, i jednocześnie wymagają od elektroniki konkretnej wytrzymałości.

Jeśli wierzyć doniesieniom, Samsung Galaxy Tab Active 2 ma wejść do sprzedaży w Europie i Ameryce Łacińskiej jeszcze w tym roku.

źródło: Sammobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona