Ważne

iOS 11 na Waszych iUrządzeniach znajdzie się już 19 września!

Dzisiaj był ważny dzień dla Apple, bowiem właśnie poznaliśmy kilka nowości, takie jak Apple Watch 3 generacji, iPhone 8 i 8 Plus, i przede wszystkim iPhone X. Wielu użytkowników starszych urządzeń od tego producenta zapewne najbardziej ucieszyła informacja, która na ekranie pojawiła się na zaledwie kilka sekund, przez co mogła umknąć, a mowa tu o dacie wypuszczenia aktualizacji do iOS 11.

Już 19 września zostanie udostępniona stabilna wersja iOS 11, która wyląduje na iPhone’ach i iPadach. Jakie nowości wnosi? Zacznijmy od animowanych emoji, którym to podczas prezentacji poświęcono dość sporo czasu. Nowy iOS umożliwi tworzenie animoji, które bazują na ruchach ludzkiej twarzy. Szczerze? To właśnie ten element spodobał mi się dzisiaj najbardziej, choć odnoszę wrażenie, że wzbudził skrajne emocje.

Nowa wersja systemu pozytywnie wpłynie także na działanie iPadów, ale optymalizacja systemu to od zawsze była najlepsza cecha u giganta z Cupertino. No i nie zabrakło wsparcia dla Apple ARKit, które również miało swoje 5 minut na scenie (choć dalej mam wrażenie, ze więcej czasu przeznaczono na animojis). Wartą odnotowania nowością jest zwrócenie się ku bezpieczeństwu użytkownika, a przejawia się to w postaci nowego skrótu klawiszowego – wciskając 5 razy przycisk domowy jednocześnie blokujemy dostęp do TouchID oraz zadzwonimy na numer alarmowy. Wszystkie nowości zostały opisane >w tym artykule<.

iOS będzie dostępny na następujące urządzenia Apple:

 • iPhone: X, 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, 6S, 6S Plus, 6, 6 Plus, SE, 5S,
 • iPad: 12,9″ pierwszej i drugiej generacji, 10,5″, 9,7″, iPad Air 2, iPad Air, iPad piątej generacji, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2,
 • iPod: szóstej generacji.

Jeśli chcecie poznać pierwsze wrażenia z użytkowania iOS 11 to zapraszam do artykułu mojego redakcyjnego kolegi Rafała, który specjalnie dla Was przeprowadził testy.

Pierwsze wrażenia z iOS 11

Źródło: enGadget.com, Apple; zdjęcie wyróżniające: macrumors.com

Komentarze

 • walicapple

  Nie na moim. Bo wtedy przestało by działać 100 programów które kupiłem u Steva Jobsa a potem

  u Tima.Kilkanaście z tych programów nadal umożliwia mi zarobienie kilku groszy ale apple zarabia w nich nadal miliony reklamami i spamem w moim mailu. Po przejściu na nowy 64bit iozzz:P musiał bym kupić te wszystkie programy które pracowały by na nowym iozzzie jeszcze raz. Wszystkie w 100% ceny na nowo. Tyle się liczy pro w apple :P Dodam że kilkoma innymi kanałami nadal ładuję kabzę Timowi choć nic z tego nie mam.

 • przemo

  Większość z tych rzeczy jest w s8 samsugiu i ten tel.choc ma kalase i tak pałę po miesiącu ssie się osa jak błoto co rok po wyjściu jakiego fachowca z zgniły śmierdzący jabłkiem

  • Mateusz Felczak

   Możesz po polsku? Jak nie masz na klawiaturze znaków interpunkcyjnych to kopiuj sobie ode mnie: . ,

 • D

  Trzeba przyznać, że akurat Apple dba o wsparcie dla starszych telefonów. iOS 11 zawita na iPhone 5S, który zadebiutował 4 lata temu (wrzesień 2013). W przypadku Androida o takim wsparciu można tylko pomarzyć.

  • krzjna

   W przypadku Androida mamy społeczność od tego. Oprogramowanie nie spowalnia telefonu i każdą zmianę można cofnąć.
   Niech se Apple wsadzi w dupę takie wsparcie. 5S w porównaniu do wersji premierowej na 11 będzie chodzić tragicznie, dobrze jeżeli szybkością działania dorówna biedafonowi z biedry. O cofnięciu do poprzedniej wersji systemu mowy nie ma. O dawnej wydajności użytkownicy będą mogli tylko pomarzyć. Jeżeli nawet nie jest to celowe działanie i sprzęt po prostu nie będzie miał mocy dla nowych bajerów to po uj reanimować takiego dziadka.

   • Łukasz Stanisławowski

    Nie ma aktualizacji, to źle. Są aktualizacje, to też źle. Dobrze, że androidy z 2013 jeszcze działają tak jak na początku… Ip5s nikt i tak nie kupuje. Ludzie nie chcą tego nawet za 50$. Chyba, że w Polsce czy innych rozwijających się państwach.

    Co ci ze wsparcia społeczności, jak nikt normalny nie będzie wgrywał los czy innych cudów. Zawsze mam bekę jak ktoś porównuje aktualizacje producenta, do romów gotowanych na XDA… I jeszcze twierdzi, że to lekarstwo na brak aktualizacji w androidzie.

    • Gamer

     Ale jaki brak aktualizacji na andku? Masz 18 miesiecy normalnego wsparcia, twlefon zmieniasz co rok, moze co 2 jak masz to gdzieś, więc?
     A te kolejne wersje ios czy andka… jakoś swiata nie zmieniają… eh te trolle.

     • Łukasz Stanisławowski

      Ta, codziennie zmieniam telefon…
      Rozumiem, że dalej korzystasz z androida 2.1, bo aktualizacje nic nie zmieniają.
      Nowe API, nowe możliwości.

    • as007

     A co powiesz na Xiaomi? Tam nawet Redmi 1S dostaje aktualizacje do najnowszego miui.

     • Łukasz Stanisławowski

      Xiaomi xD Dostaje aktualizacje nakładki, nie androida. Mój roczny rn3p aktualizacji do androida 7 nawet nie dostał… Po za tym te aktualizacje nic nie wnoszą. Cały czas tylko poprawiają bugi i tworzą nowe. Już dawno wywaliłem miui, bo nie nadaje się to do codziennego używania. Jakieś kłódki czy ręczne dodawanie aplikacji do autostartu mnie nie bawi. Soft ubija apki w tle przez co można tylko kurwicy dostać. Kopiują cały czas iPhone’a i myślą, że to wystarczy… Poza ceną nic więcej nie oferują.

     • as007

      Nie do końca się zgodzę, że aktualizacje nic nie wnoszą. Xiaomi przyjęło taką strategię, że wszystkie nowości z nowszych wersji Androida są dystrybuowane razem z MIUI. Dlatego nie aktualizują oni zazwyczaj systemu. Jeśli chodzi o ubijanie aplikacji to wystarczy zmienić zarządzanie energią i wtedy program siedzi w ramie. Jak dla mnie to są o wiele bardziej innowacyjni od Apple. I nie to, żebym hejtował Apple, czy coś, bo mam masę od nich sprzętu. Ale uważam, że to już nie jest to Apple co kiedyś.

  • jamirq!

   i sprawi, że telefon stanie sie wolny, ze będziesz chciał go wyrzucic, a z nowości to moze emoji będziesz miał dostępne

 • aastelix

  Ja miałem aktualizację wczoraj po konferencji o wadze 2,03 GB. No i mam iOS 11.

  • bananoluczo

   Teraz tez patrzę iP7 i jest dostępna aktualizacja z opisem ładnym. Jakby to finalna wersja była. Dodam ze jestem w kręgu beta.

 • Dariusz A.

  Obejrzałem w internecie jak spisują się bety iOS 11 na SE i z pewnością go zainstaluje.

 • Jumperone

  Miło będzie znów dostać od razu aktualizację mimo posiadania starszego modelu :)

 • Filip Pietraszko

  Dla 5S to będzie killer

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona