Ważne
Wiko VIEW

“Bezramkowców” nigdy za wiele. Nadchodzi kolejny: Ulefone MIX

Nie zliczę już chyba, ile w ostatnich miesiącach pojawiło się na rynku smartfonów, wzorowanych na Xiaomi Mi Mix. Jednak jeszcze nie wszyscy mają w swoim portfolio takiego “bezramkowca”. Na przykład Ulefone. Ale producent właśnie zapowiedział, że wkrótce takowy zaprezentuje.

Nie jest tajemnicą, że ideałem dla każdego producenta jest pokrycie panelu przedniego w 100% taflą wyświetlacza. Jednak przy obecnej technologii nie jest to jeszcze możliwe, ale wcale nie oznacza to, że świat stoi w miejscu. Na przestrzeni ostatnich miesięcy byliśmy bowiem świadkami, jak dosłownie na naszych oczach ramki wokół ekranów w smartfonach malały, a jednocześnie przekątne matryc rosły.

Wszyscy wiemy, że Xiaomi Mi Mix nie był pierwszym “bezramkowcem” na rynku, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że to właśnie on wylansował modę na takie smartfony. Po jego premierze jak grzyby po deszczu zaczęły się bowiem pojawiać bardzo podobne urządzenia, sygnowane logo konkurencji. I choć obecnie jest ich na rynku już cała masa, to jeszcze nie wszyscy producenci mają taki sprzęt w portfolio. Na przykład Ulefone.

Ale okazuje się, że Chińczycy wcale nie siedzieli z założonymi rękami i patrzyli jak konkurencja kradnie serca klientów swoimi “bezramkowcami”. Ulefone właśnie potwierdziło, że pracuje nad takim smartfonem i możemy się spodziewać jego rychłej premiery. Na poniższym filmie macie okazję zobaczyć, jak ma on wyglądać. Oczywiście niespodzianki nie ma, ale warto dodać, że zostanie on wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz. W dodatku producent sugeruje, że screen-to-body ratio wyniesie aż 90,2% (aczkolwiek w przypadku tych deklaracji pozostawałbym nieco ostrożny).

Na razie nie znamy specyfikacji Ulefone MIX, ale dostaliśmy cynka, że zaoferuje on również podwójny aparat główny. Podejrzewam, że będzie to standardowa dla tanich smartfonów z Chin konfiguracja, czyli jedno “oczko” o większej rozdzielczości (13 Mpix lub 16 Mpix) i drugie o nieco mniejszej (5 Mpix lub 8 Mpix) do zbierania informacji o głębi w celu uzyskania efektu bokeh, czyli rozmazanego tła za obiektem na pierwszym planie.

Ulefone MIX ma zadebiutować podobno jeszcze w tym miesiącu.

Artykuł powstał przy współpracy z Ulefone

Komentarze

 • Niby wszystko ładnie pięknie, ale czy to się z czasem konsumentom nie znudzi ta moda na bezramkowość?

  • DelBoski

   Krok w przód jak większe smartfony, wiecej ramu i lepsze procesory. Co ma się tu nudzić?

   • Że tanie chińczyki zasypują takie telefony. Aktualnie można znaleźć w różnych segmenctach takie bezramkowe smartfony. Nie wiem, może sam kiedyś się przekonam do tego. Zobaczę, co Apple pokaże.

    • Co

     Gdyby żył Seve to można byloby się spodziewć emeizingu a na te 10 lecie to raczej będzie gównomaizng za kupę kasy.

  • Kiedyś się znudzi. Jak wszystko. Na razie jest to jednak hit.

  • Rav-X

   Pewno się znudzi, bo wygląd smartfonów na ogół jest nudny. W smartfonach jest tak, że wystarczy zmniejszyć ramki o 1 czy 2mm i jest “amaizing”, super nowość za którą można dowalić cenę paręset złotych więcej do wartości urządzenia.

 • Hahacz

  To NIE jest bezramkowiec. Bzdura powtarzana tysiąc razy nie stanie się rzeczywistością.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona