"Bezramkowców" nigdy za wiele. Nadchodzi kolejny: Ulefone MIX
Ważne

„Bezramkowców” nigdy za wiele. Nadchodzi kolejny: Ulefone MIX

Nie zliczę już chyba, ile w ostatnich miesiącach pojawiło się na rynku smartfonów, wzorowanych na Xiaomi Mi Mix. Jednak jeszcze nie wszyscy mają w swoim portfolio takiego „bezramkowca”. Na przykład Ulefone. Ale producent właśnie zapowiedział, że wkrótce takowy zaprezentuje.

Nie jest tajemnicą, że ideałem dla każdego producenta jest pokrycie panelu przedniego w 100% taflą wyświetlacza. Jednak przy obecnej technologii nie jest to jeszcze możliwe, ale wcale nie oznacza to, że świat stoi w miejscu. Na przestrzeni ostatnich miesięcy byliśmy bowiem świadkami, jak dosłownie na naszych oczach ramki wokół ekranów w smartfonach malały, a jednocześnie przekątne matryc rosły.

Wszyscy wiemy, że Xiaomi Mi Mix nie był pierwszym „bezramkowcem” na rynku, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że to właśnie on wylansował modę na takie smartfony. Po jego premierze jak grzyby po deszczu zaczęły się bowiem pojawiać bardzo podobne urządzenia, sygnowane logo konkurencji. I choć obecnie jest ich na rynku już cała masa, to jeszcze nie wszyscy producenci mają taki sprzęt w portfolio. Na przykład Ulefone.

Ale okazuje się, że Chińczycy wcale nie siedzieli z założonymi rękami i patrzyli jak konkurencja kradnie serca klientów swoimi „bezramkowcami”. Ulefone właśnie potwierdziło, że pracuje nad takim smartfonem i możemy się spodziewać jego rychłej premiery. Na poniższym filmie macie okazję zobaczyć, jak ma on wyglądać. Oczywiście niespodzianki nie ma, ale warto dodać, że zostanie on wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz. W dodatku producent sugeruje, że screen-to-body ratio wyniesie aż 90,2% (aczkolwiek w przypadku tych deklaracji pozostawałbym nieco ostrożny).

Na razie nie znamy specyfikacji Ulefone MIX, ale dostaliśmy cynka, że zaoferuje on również podwójny aparat główny. Podejrzewam, że będzie to standardowa dla tanich smartfonów z Chin konfiguracja, czyli jedno „oczko” o większej rozdzielczości (13 Mpix lub 16 Mpix) i drugie o nieco mniejszej (5 Mpix lub 8 Mpix) do zbierania informacji o głębi w celu uzyskania efektu bokeh, czyli rozmazanego tła za obiektem na pierwszym planie.

Ulefone MIX ma zadebiutować podobno jeszcze w tym miesiącu.

Artykuł powstał przy współpracy z Ulefone

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona