Ważne

Facebook testuje kolorowe tło w komentarzach. Bo wszyscy o tym przecież marzymy

Facebook regularnie wprowadza liczne nowości. Jedne z nich są fajne i użyteczne, inne z kolei po prostu ładne wizualnie. Niestety, czasami pojawiają się też niezbyt korzystne, które bardziej irytują niż umilają korzystanie z serwisu. I wkrótce może pojawić się kolejna z tej drugiej grupy, ponieważ właśnie trwają testy dodawania kolorowego tła do komentarzy.

Facebook od dłuższego już czasu oferuje możliwość napisania czegoś na swojej tablicy i opatrzenie tego kolorowym tłem. Szczerze przyznam, że raz nawet skorzystałem z tej opcji, ale nie zauważyłem, żeby moi znajomi jakoś szczególnie tego nadużywali. Oczywiście nie chcę generalizować, bo może być tak, że w innych środowiskach (mam tu na myśli przede wszystkim mimo wszystko wiek) jest to wykorzystywane nagminnie. Nie wiem.

Ogólnie jednak musiało się to przyjąć, ponieważ Facebook chce pójść o krok dalej i umożliwić użytkownikom kolorowanie tła już nie tylko w postach na swojej tablicy, ale również w komentarzach. Na poniższym screenie możecie zobaczyć, jakby to miało wyglądać w praktyce. Na pierwszy rzut oka prezentuje się to nawet ciekawie, ale…

… teraz wyobraźcie sobie, jak by to wyglądało pod postami, pod którymi zwykle jest od kilkudziesięciu do nawet kilkuset komentarzy. Już nie tak fajnie, no nie? Większość na pewno dostałaby oczopląsu, ponieważ bez wątpienia większość użytkowników uznałaby, że to świetny pomysł, żeby wyróżnić i zwrócić uwagę na swój komentarz. Wszakże tak samo jest z postami na kolorowych tłach – one o wiele bardziej przykuwają wzrok.

Na razie Facebook testuje tę opcję i jest ona dostępna wyłącznie dla wybranych użytkowników i tylko w aplikacji na urządzenia mobilne. Ale zewsząd słychać głosy nadziei, że akurat to na zawsze pozostanie w fazie testów i nigdy nie zostanie wprowadzone. Ja przyznaję, że też mam taką szczerą nadzieję.

A Wy co o tym sądzicie? Jesteście na tak czy zdecydowanie na nie? I jak coś, to korzystalibyście?

Źródło: @absoluutThe Next Web przez Android Police

Komentarze

 • KAJTEK

  Hmmm przetestować zawsze można

 • Miyako_Witch

  Dobrze, że w Lite nie ma takich bzdur.

 • ;)

  Zostaję przy lipnym koncie na FB służącym tylko do sprawdzenia jak wygłupili się znajomi.

  • LinekPark

   I do zgarniania newsów muzycznych, bo to też w miarę dobre. :)

 • eh

  Matura z matematyki
  Matura 1960 r.

  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

  Matura 1970 r.

  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

  Matura 1980 r.

  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile procent stanowi zysk drwala?

  Matura 1990 r.

  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal i jaki wpływ miała jego praca na otoczenie drzewa (uwzględnij sąsiadującą z drzewem florę i faunę)?

  Matura 2000 r. (tylko dla zainteresowanych)

  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Opisz w kilku zdaniach, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny? Jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew?

  Matura 2010 r.

  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

  Matura 2020 r.

  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala.

 • stark2991

  Co to jest?! Facebook Junior?

 • Łukasz Stanisławowski

  Ich serwis, to niech sobie testują

 • Radosław Radziu

  Może lepiej dodawanie znajomych przez zbliżenie telefonów z NFC ;-)

  • LinekPark

   Albo inne zbliżenie… :O

 • LinekPark

  Dużo lepiej kolory były, nie wiem, czy nadal są, w BBM. Po prostu komentarz miał na lewej krawędzi linię z góry na dół ramki z komentarzem szeroką na kilka pikseli oznaczającą użytkownika, z grupach to ułatwiało życie.

 • Chwilami

  A czy ktos wie jak to cos wylaczyc? Od trzechh dni wszystkie komentarze mam domyslnie z czerwonym tlem i szlag mnie trafia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona