Ważne

Czy Samsung Galaxy Note 8 przetrwa zabawy z Zackiem z kanału JerryRigEverything?

Któreś z niepisanych praw Murphy’ego na pewno mówi, że bez względu na to, jak bardzo użytkownik dba o swój smartfon, to ten i tak pęknie lub porysuje się w najmniej odpowiednim momencie. Warto jednak wiedzieć, jak dużą wytrzymałością na różnego rodzaju czynniki wykazuje się dane urządzenie. Większość z nas miałaby opory, aby wziąć swój nowiutki telefon i zacząć sprawdzać prawdziwość szkła Gorilla Glass nożem, więc z pomocą przychodzi Zack z kanału JerryRigEverything. Tym razem w jego ręce wpadł Samsung Galaxy Note 8 – jesteście ciekawi czy wyszedł z tego cało?

Kanał JerryRigEverything jest koszmarem dla wszystkich tych, którzy chuchają i dmuchają na swoje urządzenia oraz prawdziwą radochą dla tych, którzy czują dziwny pociąg do czynienia zniszczeń. Zack bierze różnego rodzaju telefonu i sprawdza ich wytrzymałość – zaczynamy od sprawdzenia odporności na zarysowania szkła wyświetlacza (przy użyciu specjalnych „rysików” odpowiadających różnym stopniom skali twardości Mohsa), żeby potem sprawdzić… każdą inną część telefonu za pomocą noża do tapet. Na koniec robi się jeszcze bardziej ekstremalnie – najpierw autor filmu przypala ekran zapalniczką i sprawdza, po ilu sekundach wystąpią nieodwracalne zmiany, aż wreszcie kulminacja – bend test, czyli wytrzymałość na nacisk.

Jeżeli chodzi o rysowanie szkła ze wszystkich stron, to Note 8 – wręcz klasycznie – wymięka przy szóstce. Czytnik linii papilarnych co prawda poddaje się już zwykłemu nożykowi, ale nawet po „delikatnym” naruszeniu radzi sobie z odczytywaniem odcisków palców. Wykonalne jest również naruszenie struktury ramki telefonu, jak i rysika S Pen.

Oczywistym jest, że bend test zawsze jest najciekawszy, bo to wtedy można ujrzeć prawdziwe zniszczenie. Ale – niestety – nie tym razem. Note 8 wytrzymał nawet mocny nacisk, oczywiście zarówno od strony wyświetlacza, jak i plecków urządzenia. Co ciekawe, Zack wspomniał, że ze wszystkich testowanych telefonów, Samsungi zawsze są najmocniej wykonane i najmniej poddają się fizycznemu traktowaniu.

Nie pozostaje mi nic innego jak zostawić Was z wideo z kanały JerryRigEverything, a jeżeli macie ochotę na więcej – tutaj< możecie sprawdzić jak w rękach Zacka wypadł OnePlus 5, a tutaj – Essential Phone.

źródło: JerryRigEverything

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona