Ważne

Nie tylko smartfony. Sony prezentuje inteligentny głośnik z Google Assistant

Ile firm, tyle pomysłów na inteligentny głośnik. Część rynkowych potentatów dąży do rozwijania własnych technologii, a część skupia się na wykorzystaniu tych, które już są na rynku. Sony wybrało tę drugą ścieżkę, efektem czego dziś możemy podziwiać głośnik, który czerpie z potencjału Asystenta od Google.

Urządzenie od Sony nosi oznaczenie LF-S50G, toteż nazwy raczej nie można uznać za zbyt chwytliwą. Jednak prosta nawigacja, którą w dużej mierze można streścić w charakterystycznym zwrocie „OK, Google” może być niepodważalnym atutem konstrukcji. Jeszcze ciekawiej robi się, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że z wykorzystaniem głośnika będziemy mogli nawigować innymi inteligentnymi urządzeniami, będącymi na wyposażeniu naszego domu.

Urządzenie może komunikować się z otoczeniem za sprawą Bluetooth bądź NFC. Sony chwali się, że głośnik ma być całkiem odporny i wytrzymały, choć producent nie zapewnił mu przykładowo certyfikacji IP67 czy IP68, co warto mieć na uwadze, aby nie przesadzić z testowaniem jego odporności. LF-S50G oferuje także wbudowaną technologię Chromecast, dzięki czemu nie powinno być problemów z transmisją plików audio z wykorzystaniem Wi-Fi.

Sony LF-S50G

Głośnik łączy się z siecią domową, a zgodnie z informacjami od Sony, ma także dostarczać dźwięk rozchodzący się równo „w promieniu” 360°. Japończycy od zawsze stawiają na topową jakość audio, toteż jestem w stanie uwierzyć w te zapewnienia. Poza nawigacją z wykorzystaniem Asystenta, będzie także można skorzystać z kilku prostych gestów dotykowych, aby szybko ustawić optymalny poziom głośności, rozpocząć odtwarzanie muzyki czy pominąć jakieś kawałki.

Wycena nie zwala z nóg. Mówimy o odpowiedniku 200 dolarów, czyli mniej więcej 700-750 złotych. Głośnik wkroczy na półki sklepowe już w październiku.

Polecamy również:

Trzy nowości od Sony na IFA 2017: Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact i Xperia XA1 Plus

źródło: konferencja prasowa, w oparciu o Engadget

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona