Ważne

Nareszcie jakaś konkurencja dla iPhone’a SE? – Xperia XZ1 Compact na grafikach

O nadchodzącym topowym smartfonie Sony, Xperii XZ1, wiemy już dość dużo. Teraz czas na garść informacji o jego mniejszym bracie bliźniaku. Wizerunek Xperii XZ1 Compact pojawił się w formie grafik stworzonych na podstawie rysunków technicznych smartfona, zatem właśnie tak będzie się prezentować nowy „maluch” Sony.

Zgodnie z założeniami Sony, XZ1 Compact jest zmniejszoną wersją XZ1, przy czym jest nieco grubsza. Jest też druga ważna różnica: na projekcie nie wskazano nigdzie linii antenowych, a centralnie na pleckach znalazł się moduł NFC.

To dowód na to, że mały flagowiec nie będzie miał obudowy z aluminium czy szkła, a charakteryzować go będzie powłoka z tworzywa sztucznego. Zapewne będzie to przypominać zmatowiony plastik taki, jaki zastosowano w modelu XA1 Ultra.

Oprócz utraty metalowych plecków, XZ1 Compact będzie jednak bardzo podobny do swojego większego brata, zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Mówi się, że Sony wyposaży smartfon w procesor Snapdragon 835 i 4 GB pamięci RAM, choć z uwagi na mniejsze gabaryty pojemność baterii wyniesie 2800 mAh.

Niektóre plotki głoszą, że zastosowany ekran będzie miał 4,6 cala i wyświetli obraz w rozdzielczości HD. Czy okaże się to prawdą, zobaczymy. Trudno mi trochę uwierzyć, że Sony użyje panelu o tak małej rozdziałce, biorąc pod uwagę, że bardzo lubi chwalić się 4K w swoim obecnym flagowcu. Z drugiej strony Xperia X Compact też miała 4,6-calowy TRILUMINOS pracujący w HD, więc…

Źródło twierdzi, że urządzenie będzie kosztować około 600 dolarów. Oprócz łososiowego różu, pojawią się też wersje w czerni, kolorach srebrnym i niebieskim.

Smartfon zostanie zaprezentowany w najbliższy czwartek, 31 sierpnia, razem z modelem XZ1 i trzecim, tajemniczym urządzeniem X1. Zobaczymy, czym Sony zamierza nas zaskoczyć.

źródło: phoneArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona