Ważne

Magicy jej nienawidzą! Ona rozgryzie prawie każdą sztuczkę!

Sztuczka magiczna nie musi być nawet specjalnie skomplikowana, ponieważ i tak po obejrzeniu każdej zachodzimy w głowę, jak to mogło się udać. Kto by pomyślał, że na rynku pojawi się komercyjne urządzenie, w dodatku bardzo kompaktowe, które pomoże rozwikłać większość tricków.

Największym sprzymierzeńcem magików jest bez wątpienia czas – jeżeli ktoś ma sprawne ręce, bez problemu tak nimi zamota, że nasz umysł da się z łatwością oszukać. Często jednak wystarczyłoby spowolnić całą akcję i krok po kroku prześledzić ruchy iluzjonisty oraz kolejne czynności, przez niego wykonywane, żeby rozwikłać konkretną zagadkę. No tak, łatwo powiedzieć, ale już trudniej zrobić.

Na rynku dostępne są urządzenia, które potrafią nagrywać filmy w ekstremalnie zwolnionym tempie, jednakże nie są one zbyt popularne wśród “przeciętnych” użytkowników, głównie z uwagi na dość wysoką cenę. Fakt, smartfony również oferują podobną funkcjonalność, ale “podobną” nie oznacza “taką samą” – nawet 240 klatek na sekundę to mimo wszystko za mało w takim przypadku.

I tu właśnie wkracza Sony Xperia XZ Premium. Smartfon jest bowiem w stanie nagrywać wideo nawet przy 960 klatkach na sekundę (chociaż tylko w jakości HD). Producent bardzo się tym chwali (jest to w zasadzie flagowa funkcja tego urządzenia) i postanowił pokazać kolejne zastosowanie tej opcji, czyli rozgryzanie zagadek sztuczek magicznych.

Trzeba przyznać, że Japończycy znaleźli ciekawe zastosowanie dla trybu super slow motion w Xperii XZ Premium. Zastanawia mnie, ile osób mogło wpaść na taki sam pomysł i ile już sztuczek magicznych zostało rozgryzionych w ten sposób. Swoją drogą, jeżeli to się rozniesie, to magicy naprawdę mogą znienawidzić ten smartfon ;)

Polecamy również:

Recenzja Sony Xperia XZ Premium – co poza Super Slow Motion?

P.S. Tytuł ma oczywiście charakter humorystyczny i nawiązuje do popularnego tekstu, stosowanego w dość słabych jakościowo reklamach internetowych, na które na pewno natknęła się większość z Was.

Źródło: Sony Xperia

Komentarze

 • Niektórzy to mają łeb.

  • Pawlo

   Zgadza sie,nawet 30 cm ale to w szczególności czarni,a głowe to mają u góry.

 • stark2991

  Pomysł nawet fajny. Niech to poprawiają bo jeśli ta Xperie będzie potrafiła nagrywać 960fps przynajmniej przez kilka sekund to może być ich killer. A w trybie ciągłym to już by była bajka :)

 • Ziemniaczek

  “Magicy jej nienawidzą! Ona rozgryzie prawie każdą sztuczkę!” tytuł chwytliwy jak reklama tabletek na erekcje… xD

  • VenusTheGames

   XDDDDD

 • dddddd

  bez podniety marny magik takie slowmotion to w starym samsungu galaxy S4 można nagrać

  • pp pers

   Ciebie chyba powaliło

 • adekXS

  kolejny clickbait :(

  • dodo

   Czytaj do końca…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona