Ważne

W wyglądzie Facebooka zmieni się naprawdę dużo. Nadchodzą okrągłe zdjęcia profilowe

Jeśli pewnego dnia obudzimy się rano, i przeglądając Facebooka do kawy, wyda nam się, że aplikacja zmieniła nieco wygląd, to… wcale nie będzie to tylko wrażenie. Firma wprowadza zestaw modyfikacji do swojej aplikacji.

Facebook chce uczynić strumień z aktualnościami “miejscem łatwiejszym do kontaktowania się i nawigowania” – jak możemy dowiedzieć się z notatki opublikowanej na firmowym blogu. Oznacza to lepszą czytelność feeda, większą przejrzystość treści i wygodę użytkowania.

W praktyce najbardziej rzucają się w oczy dwie rzeczy: aplikacja pozbywa się ikonicznego wręcz niebieskiego nagłówka (choć nie wszędzie) i pojawiają się okrągłe zdjęcia profilowe.

Zaktualizowano też ikony akcji – są większe, więc łatwiej w nie trafić. Zmieniło się odrobinę ułożenie tekstu – teraz wszystko wydaje się być bardziej czytelne. Oprócz tego da się podejrzeć, dokąd zaprowadzi nas dany link – ciekawe ile osób będzie korzystać z tej funkcji.

System komentarzy doczekał się odświeżenia. Dymki konwersacji zaczynają przypominać nieco te z Messengera, co ma ułatwiać zorientowanie się, na który odpowiadamy, kiedy dyskusja jest wielowątkowa.

Czy ludzie zatęsknią za starym wyglądem? Raczej nie. Nikt się specjalnie nie buntował, kiedy podobny redesign dotykał Instagrama, więc i tym razem nowości przyjmiemy pewnie… wzruszeniem ramionami. Gdyby jednak ktoś bardzo tęsknił za kwadratowymi zdjęciami profilowymi na Facebooku, zawsze będzie można skorzystać z Facebooka Lite. Tam od zawsze wszystko jest kwadratowe i biało-niebieskie.

źródło: Facebook

Komentarze

 • Miki Patynowski

  No i Facebook jest cały bialy i jeszcze raz biały . BLE

  • 2451

   Ciekawe ile energii można by zaoszczędzić, jakby wprowadzili czarny wariant strony. Telefonów z ekranami AMOLED jest już na rynku całkiem sporo.

   • aa

    W Kliencie Face Slim jest czarny theme.

 • Marcis

  U mnie dzisiaj w Sklepie Play pojawiła się ta aktualizacja. Według mnie, teraz Facebook, wygląda o wiele lepiej.

 • VenusTheGames

  moze tak pobiore facebooka przez apkmirror

 • Linkyop

  Połowe ze zmian już mam. Czekam tylko na biel i dymki komentarzy. :D https://uploads.disquscdn.com/images/d62f8ffb2f145ed9ceeaef6727101b6e05c8bd296006dc61c522013b3be3712f.png

 • Jumperone

  Czyli apka stanie się jeszcze mniej przejrzysta.

 • Jean Michel

  “ZMIENI SIĘ NAPRAWDĘ DUŻO. ”
  “aplikacja zmieniła nieco wygląd”

  Wybierz jedno

 • Patrollej33

  W10M, Slim social for Facebook (nakładka na stronę mobilną) – od niedawna nowy wygląd postów i okrągłe zdjęcia profilowe.

  https://uploads.disquscdn.com/images/d53a2736b4b5c71b138765dd1736e828dafdb1fc9c7c6742e821eb1f39c44d0a.png

 • Wayne

  Kiepskie zmiany na Instagramie to przede wszystkim nowe logo, stworzone w stylu tzw. “flat design”. Nie wiem jak można było zepsuć tak fajną grafikę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona