Andy Rubin mówi, że Essential Phone jest już dostępny. Ale to nieprawda. Po co więc te deklaracje?

Andy Rubin ogłosił dziś, że Essential Phone jest od dziś dostępny w sprzedaży. Problem w tym, że w rzeczywistości wcale nie jest i sytuacja nadal jest daleka od ideału. Dlaczego więc producent składa deklaracje, które nie mają pokrycia?

Kiedy ktoś mówi, że coś jest dostępne, to powinno to oznaczać, że można to kupić i dostać od ręki. Tymczasem Andy Rubin nadal bawi się z klientami w kotka i myszkę, ponieważ mimo głośnych deklaracji, Essential Phone nadal jest “smartfonem teoretycznym”. Urządzenie nie pojawiło się bowiem jeszcze w magazynach, więc wciąż istnieje dla nas tylko w teorii.

Andy Rubin poinformował, że Essential Phone można kupić albo przez ich oficjalną stronę, albo u operatora Sprint, albo też w sklepie BestBuy. W rzeczywistości nie da się jednak tego wcale zrobić! Na Essential.com nadal prowadzona jest rezerwacja, a w BestBuy widnieje informacja, że smartfon pojawi się w ofercie “wkrótce”. Fakt, telekom rozpoczął dziś przedprzedaż, ale wysyłka rozpocznie się dopiero 28 sierpnia.

Sytuacja jest naprawdę kuriozalna. W najgorszym położeniu są jednak klienci, którzy zamówili Essential Phone zaraz po prezentacji, ponieważ mieli oni dostać swój egzemplarz maksymalnie w ciągu 30 dni – a minęło znacznie więcej i nadal są bez smartfona.

Światełkiem w tunelu jest jednak informacja ze strony Amazonu. Sklep podaje, że Essential Phone trafi do sprzedaży 1 września. Jeżeli nie będzie kolejnej obsuwy, to najprawdopodobniej tego dnia zakończy się ta cała historia i smartfon w końcu zacznie być normalnie sprzedawany. Oby, ponieważ taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca.

Źródło: Essential, SlashGear

Komentarze

 • Miki Patynowski

  Pierwszy raz o tym słyszę

  • Tomasz Dąbrowa

   To źle z tobą,albo nie jesteś gikiem

   • Rychu Stachura

    Nikogo normalnego nie interesuje kolejny badziewny smartfon produkowany przez Foxconn z podzespolow Samsunga, tym bardziej geekow – smartfony byly w zainteresowaniu technicznej gawiedzi 10 lat temu, ale wmawiaj sobie fejsbukowcu ze jestes “gzikiem” czy jak tam sie chcesz zwac.

    • BadLittleGirl

     A ja myślę, że interesuje bardzo wielu normalnych ludzi.

     • Tomasz Dąbrowa

      Ja z tego powodu zmieniłem kierunek moich szkół ze względu że się wkręciłem w informatykę rynek mobilny i druku 3d, Arduino a teraz zakładam 7 calowa konsole na Raspberry pi zero w
      Ale spoko i tak się ktoś znajdzie kto uważa że To jest głupie szkoda czasu i najlepiej idź na FB i w pokemon go graj (nie powiem jestem od czasu do czasu na FB )

    • VMortens

     Tylko co ty tu robisz? Skąd wziąłeś się w komentarzach “technicznej gawiedzi 10 lat temu”?

   • Miki Patynowski

    Mam 11 lat. Kiedyś się nie tak bardzo interesowałam !

 • Tomasz Dąbrowa

  Wiecie co, jak ogłaszali go to jeszcze się bym skusił ale teraz no tak średnio zwłaszcza że nie wiemy czy do końca roku się wyrobią

 • Dav

  Nie ma co przeżywać to start up dajcie im chwilę nic wam się nie stanie , oneplus też był start up-em a teraz to dla mnie najlepsze smartfony na rynku, więcej luzu Polacy na spokojnie każdy zdąży sobie kupić.

  • VMortens

   OnePlus, to sub-brand Oppo.

 • FireFrost

  Aktualizacje syatemu na pewno będą równie punktualne.

  Rubinowi chyba nikt nie powiedział, że dziury są spoko, ale w serze, nie w ekranie.

 • pepe444

  Ale o co ten szum, w świecie elektronicznych bubli jednorazowego użytku, kłamstwo i oszustwo to podstawowe “narzędziem pracy”.

  • VMortens

   Producenci fonów bardzo poważnie podchodzą do stwierdzenia, że premiera nowego urządzenia, to najpotężniejszy marketingowo event i tutaj, albo podgrzewają atmosferę, albo – w co prędzej uwierzę – mają sporo opóźnienie i starają się utrzymywać gorącą atmosferę, żeby tego efektu (pomimo fckupu) nie zepsuć.
   W obu przypadkach – masz rację.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona