Ważne

“Dla świetnego zdjęcia warto poświęcić nawet swoje życie” – tak sugeruje najnowsza reklama OnePlus 5

Dobra reklama to taka, która zapada w pamięć, ponieważ wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo, że przy najbliższej okazji zdecydujemy się kupić promowany przez nią produkt. O najnowszej reklamie OnePlus 5 na pewno szybko nie zapomnicie, chociaż osobiście nie uważam, żeby była zbytnio udana.

Reklamę zatytułowano Lake Blood i już po samej nazwie oraz pierwszym ujęciu fani klasyki horroru zapewne się domyślą, skąd czerpano inspirację. Tym, którzy nie ogarniają powiem, że chodzi o serię Piątek 13-tego. Składa się ona z kilkunastu filmów, ale we wszystkich chodzi o to samo – psychopatyczny zabójca wyżyna w pień 99% osób, które na wakacje przyjechały do domku w lesie nad jeziorem. Sam obejrzałem kilka z nich i szczerze przyznaję, że mega mi się podobały, choć powrót w środku nocy do łóżka po skończonym seansie przed telewizorem oznaczał rozświetlenie świateł w całym mieszkaniu (miałem wtedy kilkanaście lat i bardzo bujną wyobraźnię ;)).

Motyw więc bardzo fajny, jednak to, co później się dzieje na przywoływanej tu reklamie, jest już 100 razy głupsze niż fakt, że wielokrotnie uśmiercany Jason za każdym razem powracał (w czasami absurdalny sposób) do żywych w następnym filmie. Widzimy bowiem dziewczynę, która robi zdjęcie “jakimś” smartfonem, gdy nagle z lasu wybiega zakrwawiony chłopak, goniony przez psychopatę z piłą mechaniczną w rękach. Po chwili podbiega on do dziewczyny i wytrąca jej urządzenie z ręki, a następnie wręcza jej OnePlus 5, przekonując, że zrobi on niesamowite zdjęcia (i wymienia wszystkie jego możliwości i zalety).

Później jednak dzieje się coś gorszego – wspomniany chłopak mówi dziewczynie, że jej to udowodni i ta – jak gdyby nigdy nic – biegnie pozować przed psychopatą jak jakaś laluna, wyginając się w powabnych pozach i w ogóle nie zważając na fakt, że zaraz za nią znajduje się koleś z piłą mechaniczną w rękach. Jak to się kończy, widać w ostatnim ujęciu.

OK, reklama sama w sobie może i jest zabawna, pod warunkiem, że nie potraktujemy jej dosłownie i wiemy, skąd czerpano inspirację. Jednak jej bohaterami są młodzi ludzie, co sugeruje, że targetem materiału są właśnie osoby w podobnym wieku. A takie jednostki – jak nieraz już donosiły media – czasami nie są w stanie odróżnić fikcji od rzeczywistości. Dla mnie – patrząc z ich perspektywy – przekaz jest jeden: nieważne są okoliczności, najważniejsze jest dobre zdjęcie. Nawet, gdybyś je miał/a przypłacić życiem.

Możecie mi zarzucić, że podchodzę do tej reklamy zbyt poważnie, ale specjalnie zajrzałem do komentarzy i nie tylko ja ją uznaję za – delikatnie mówiąc – niezbyt udaną. Mimo wszystko, macie się prawo ze mną nie zgodzić i uszanuję Waszą opinię. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co wy sądzicie o tym materiale.

Źródło: OnePlus

Komentarze

 • Polaczek

  Tak głupie, że aż śmieszne.

 • Pan Rafał (r4ph4ell)

  Z tym że to nie reklama tylko filmik “fan made”

  • skąd to info? Wideo jest na oficjalnym kanale OP na YT i nie ma tam żadnej adnotacji na ten temat.

   • Pan Rafał (r4ph4ell)
    • still – nie rozumiem dlaczego wrzucili to do siebie bez żadnego opisu dodatkowego. Jak dla mnie to nic nie zmienia w całej sytuacji

     • Pan Rafał (r4ph4ell)

      A kto ich tam wie, może zasponsorowali ich telefonami…

    • stark2991

     Nie widzę tu wzmianki o tym że to inicjatywa całkowicie fanowska

     • Pan Rafał (r4ph4ell)

      We sumie trudno powiedzieć czy to fanowskie wideo, bo po małym research-u mogę napisać że aktorka grająca stwierdza że to reklama, i że było to nagrywane w Słowenii. OnePlus nie chce przyznać wprost że to reklama używając sformułowania “nasi przyjaciele w EU”, jak dla mnie to jest zastanawiające.

     • Może po prostu zdają sobie sprawę, że to mała wtopa z ich strony? Sądząc po komentarzach pod tym wideo… no nie są zbyt przychylne ;)

 • stark2991

  Wyszło mało śmiesznie, tym bardziej że reklamowanie aparatu kiedy wszyscy wiedzą że jest przeciętny, jest słabe

 • marcus1212

  Ten żniwiarz cały w krwi ale wymachuje czystą piłą, dopiero na koniec jest usmarowana juchą… Ogólnie pomysł okey, tylko jak stark2991 zauważył słabo zachwycać się czymś co jest średnie…

 • dodo

  “(w czasami absurdalny sposób)”
  Błąd w składni ;)
  Poza tym ładny był ten jej Samsung.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona