Play potwierdza wyłączenie aplikacji dla Windows Mobile

Już od dłuższego czasu wiadomo było, że stanie się nieuniknione. Problemy z działaniem i od miesięcy nieaktualizowana aplikacja. Play, ustami swojego rzecznika prasowego, oficjalnie potwierdził na portalu Facebook, że wycofuje się z mobilnej platformy Microsoftu. 

Powodem jest oficjalnie „zakończenie wsparcia Windows Phone przez producenta”.

Oczywistym jest jednak to, że tłumaczenie Play w tej sprawie jest tylko przykrywką. Po pierwsze – aplikacja zniknie na dobre. Zostanie wyłączona i jej dalsze użytkowanie stanie się niemożliwe. Po drugie Play wycofuje się nie tylko ze wsparcia dla Windows Phone, ale także z dalej oficjalnie wspieranej przez Microsoft platformy Windows Mobile (oznaczonej numerkiem dziesięć). Prawdziwych powodów tej decyzji trzeba więc doszukiwać się w marginalnym udziale systemu giganta z Redmond w rynku mobilnym.

Piękna historia, smutny koniec

To, co dzieje się w tej chwili z mobilną platformą Microsoftu, widzi chyba każdy, włączając w to największych zapaleńców marki. Niegdyś stabilny i płynny na każdym sprzęcie system, który zyskał spore grono fanów. Teraz niedopracowany i niedokończony, pozostawiony właściwie sam sobie. Niefortunne decyzje amerykańskiego koncernu, będące próbą jak najszybszego zdobycia jak największej części mobilnego „tortu”, spełzły na niczym, odbijając się czkawką wszystkim użytkownikom. Z wielkich planów została tylko setna procenta udziałów w rynku i niesmak zrażonych do marki konsumentów.

Play poszedł w ślad za innymi deweloperami, opuszczając mobilną platformę Microsoftu. Nietrudnym do przewidzenia jest też to, że trend ten nie ulegnie odwróceniu. Szkoda tylko zmarnowanego potencjału.

Źródła: DobreProgramy, Play4U

Komentarze

 • ja tam dalej używam Nokia Lumia 930 z WP 8.1

  • TomekZ

   L930 jest zaje….. :)

 • ttt

  Rozumiem że można wyłączyć aplikację mobilną banku ze względów bezpieczeństwa – ale aplikację operatora umożliwiającą zarządzanie usługami na telefonie? To powinna być ostatnia aplikacja z której można zrezygnować. W play z dnia na dzień dzieje się gorzej…

  • Lawstorant

   Masz stronę internetową

 • ja.n.

  Cóż – te kilka osób korzystających z windowsa będzie zawiedzionych ;-)

  • Mark

   Gdyby uzytkownikom WM zalezalo na aplikacjach to by kupily cos z Androidem lub iOS.

 • jan

  Pomimo wieszania psów na wm ja uważam że to wiekowy błąd że MS porzuca wm, to najlepszy OS dla telefonów. Mam i andka7 i ios i l930 i wiem co piszę

  • _____

   nie za bardzo wiesz.

  • Robert M

   Wiekowy błąd?:D

 • FireFrost

  Telefony z W10 Play sorzedawał jeszcze kilka miesięcy temu XD

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona