Raz na wozie, raz pod wozem. Zgadnijcie, gdzie teraz jest HTC

Śledzenie wyników finansowych HTC jest o tyle ciekawe, że nigdy nie wiadomo co przyniesie nowy miesiąc. Historia bowiem nieraz już pokazała, że Tajwańczycy mogą nas mocno zaskoczyć, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Jak jest tym razem?

Jeżeli również regularnie wypatrujecie kolejnych raportów finansowych HTC, to powinniście kojarzyć, że poprzedni miesiąc (tzn. czerwiec 2017 roku) HTC zdecydowanie mogło zaliczyć do bardzo udanych. Względem maja 2017 roku przychody zwiększyły się bowiem aż o 52,10%, natomiast w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej o 8,38% (to także dobry wynik, chociaż bywały też lepsze).

A jak sytuacja ukształtowała się w lipcu 2017 roku? Cóż, jak możecie się domyślać, już nie tak kolorowo. HTC odnotowało bowiem spadek przychodów zarówno względem czerwca 2017 roku (-10,11%), jak i analogicznego okresu przed rokiem, tj. lipca 2016 roku (-1,97%). Mimo wszystko, choć w obu przypadkach mamy spadki, to w tym ostatnim nie jest on aż taki znaczący, żebyśmy zaczęli panikować. Jak bowiem widać na załączonym poniżej obrazku, zdarzało się, że Tajwańczycy notowali nawet ~30% spadki przychodów rok do roku.

Wyniki finansowe HTC za styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i lipiec 2017 roku

Jednocześnie trzeba też zauważyć, że pod względem wielkości uzyskane w lipcu przychody są drugie w kolejności, zaraz za czerwcowymi.

*Na zdjęciu tytułowym HTC U11 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: HTC Investors

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Skoro ostatnio cały czas byli “pod wozem”, to teraz powinni być “na wozie” – zgadłem? :P

 • stark2991

  Tak to jest jak się ma jeden dobry telefon w ofercie :)

  • 123 456

   Jak się zjebie rodziłeś to lekarz pierdalnął cię w łeb zamiast w dupę jak wg. fachu przystało. To jest jedyny powód by wytłumaczyć twój prostacki sposób myślenia i zacofanie umysłowe. Każdy flagowiec od HTC był i jest lepszy pod względem designu i technologi od szmajsunga nie wspominając o reszcie peletonu. Ty i tobie podobne tępe dzidy nie dostrzegacie całokształtu bo idziecie za reklamami jak te muchy do gówna i tyle…

   • stark2991

    W zasadzie nie wiem po co ci odpisuję bo to zaraz będzie usunięte (a może właśnie dlatego), ale racz najechać myszką na mój awatar lub otworzyć mój profil, a potem podejdź do ściany, zamknij oczy i pochyl się dynamicznie w przód aż zadzwoni w twoim pustym łbie. Dziękuję :)

 • Paweł K

  HTC jest jak Titanic. Od dawna na dnie ;) A tak serio to fajnie im wyszedł ten U11.

 • Kto panikuje? Ja to się przyzwyczaiłem, że dzieje HTC są jak losy bohaterów “Mody na sukces”. Zastanawia mnie tylko, kto umrze następny, by cudem zmartwychwstać i znowu kipnąć.

 • Kornik

  Teraz czas na przecenę U11. Mimo że jest to IMHO najlepszy smartfon z androidem, to ludzie nie będą go kupować, jeśli w tej samej cenie Samsung ma takie bajery jak większy zakrzywiony ekran, AMOLEDa z glance screen czy po prostu większy prestiż. Czas na zmiany cenowe, aby ludzie widizieli powody dla których warto go kupić.

  • Maciej Szkudlarek

   Daliby cenę powiedzmy 2800 na start to już by był 5 stówek tańszy od Samsunga i więcej ludzi by się zainteresowało = prawdopodobnie więcej by zarobili. Ale cóż, skoro chcą skończyć jak blackberry pod skrzydłami chińskiego koncernu to ich sprawa…

  • Kondziu

   Samsung nie posiada prestizu. To jest masówka. Mam s7 i nie czuję żebym się wyróżniał. Raczej wtapiam sie w tłum

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona