Ważne

YouTube na Androida już niedługo umożliwi Ci zmianę szybkości odtwarzania filmu

Być może uznacie mnie za dziwaka, ale niezwykle cenię sobie możliwość zmiany szybkości odtwarzania filmów na YouTube. Wystarczy delikatnie spowolnić wideo, aby móc dostrzec więcej interesujących nas szczegółów, a nierzadko przydaje się również możliwość podkręcenia tempa odtwarzania. Prawdopodobnie już niedługo będzie to możliwe także z poziomu Androida.

W erze, kiedy YouTube jest najbardziej popularną platformą do odtwarzania wideo w internecie, każda funkcja jest tam na wagę złota. Z bardzo prostego powodu – ogrom i różnorodność materiałów sprawia, że właściwie nie ma feature’ów nieprzydatnych. Szkoda tylko, że niektóre z nich – jak chociażby przyciemnienie tła – są dostępne tylko dla YouTube Red, a więc dla subskrybentów usługi płatnej.

Jedną z najbardziej lubianych przeze mnie funkcji jest możliwość zmiany szybkości odtwarzania wideo. Dosyć rzadko zdarza mi się coś spowalniać – na ogół twórcy sami używają slow-mo jeśli chcą, abyśmy zwrócili na coś szczególną uwagę. Ale przyśpieszanie to dla mnie naprawdę must have – nie chodzi tu tylko o ustawienie Szybkość x2, kiedy chcę odnaleźć konkretny moment w filmie. Równie często przydaje się x1,25 – szczególnie wtedy, kiedy główny bohater filmu nie wypowiada się zbyt szybko albo chcemy po prostu poświęcić mniej czasu na dane wideo.

Wiecie już, dlaczego zmiana szybkości jest przeze mnie uważana za bardzo ważną, więc możecie się domyślać, jak bardzo frustrował mnie brak tej funkcji na Androidzie. Szczególnie, że płynne przewijanie filmu w celu odszukania konkretnego momentu jest na małym ekranie znacznie trudniejsza, niż kiedy możemy to zrobić przy pomocy myszki.

Na szczęście YouTube obudził się z letargu i zauważył, że przydałoby się zaimplementować taką funkcją w androidowej aplikacji – i już ją testuje. Niestety, podobnie jak w przypadku kolorowego tła w WhatsAppie, dostęp do nowości uzależniony jest od serwera, a nie od wersji aplikacji. Z tego powodu nie jestem w stanie stwierdzić, co należy zrobić, aby funkcja zmiany szybkości pojawiła się u Was, nie jestem również w stanie stwierdzić, kiedy będzie ona dostępna dla wszystkich. Ja mam nadzieję, że jak najszybciej ;)

źródło: 9to5Google via Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona