Aplikacja Facebook Groups zostanie pożegnana wraz z nadejściem września
Ważne

Aplikacja Facebook Groups zostanie pożegnana wraz z nadejściem września

Wiele osób nadal jest obrażonych na Facebooka za to, że komunikator został wydzielony do osobnej aplikacji – Messengera. Mark Zuckerberg rozdzielił swój portal społecznościowy na trochę więcej niż dwie aplikacje – w celu pełnego korzystania z dobrodziejstw grup należy mieć jeszcze jedną aplikację, Facebook Groups. Okazuje się, że będziemy mogli pożegnać się z nią wraz z nadejściem września.

Facebook ma dosyć specyficzną politykę, ponieważ swoje usługi stara się rozdysponować między wiele aplikacji, przy czym co najmniej jedna z nich – Messenger – jest przeładowana zbędnymi i niepowiązanymi z samym komunikatorem funkcjami. W Google Play pojawia się aż dziewiętnaście propozycji od niebieskiego dewelopera, ale w moim przypadku wystarczyłyby „tylko” cztery, aby w pełni wykorzystywać potencjał portalu społecznościowego z poziomu smartfona. Byłby to oczywiście sam Facebook oraz Messenger, ale do tego nieodłącznego duetu dołączyłem Menedżer stron oraz Facebook Groups.

O tyle, o ile wydzielenie Menedżera stron jest jak najbardziej zrozumiałe, a do samodzielności Messengera zdążyłem się przyzwyczaić, tak dostęp do grup z dodatkowej aplikacji jest ruchem dosyć kontrowersyjnym. Facebook Groups nie zawiera bowiem tylko narzędzi, które są potrzebne ich administratorom i moderatorom, ale także kilka funkcji niezwykle przydatnych „śmiertelnikom” – jak chociażby wyszukiwarka.

Jako że jestem członkiem wielu grup na Facebooku, postanowiłem pewnego razu zainstalować aplikację i próbowałem nawet z niej aktywnie korzystać. Rzeczywiście, było to dosyć wygodne, ale dublujące się z „główną aplikacją” powiadomienia sprawiły, że Facebook Groups szybko zostały odinstalowane i zapomniane. Trudno, już lepiej od czasu do czasu przemęczyć się z komputerową wersją otwartą w smartfonowej przeglądarce, niż codziennie otrzymywać podwójne komunikaty. Na szczęście coś ma się zmienić…

Anglojęzyczny komunikat informujący o planowanym „odejściu” aplikacji

Wszystko wskazuje na to, że Facebook dostrzegł nonsens wypuszczonej przez siebie aplikacji i postanowił się z nią rozprawić. A konkretniej rzecz ujmując – pożegnać. Facebook Groups przestanie być funkcjonalna wraz z końcem sierpnia, a deweloperzy postarają się zaimplementować wszystkie niezbędne funkcje wewnątrz znanej (i prawdopodobnie zainstalowanej ;)) aplikacji.

źródło: Android Police
grafika: Google Play, Pexels

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona