Ważne

LG zdradza kluczowe informacje na temat swojego następnego flagowca, LG V30

Producenci raczej nie mają w zwyczaju zdradzać jakichkolwiek informacji na temat swoich nadchodzących flagowców. LG także, ale tym razem postanowiło zrobić wyjątek i powiedziało nam co nieco o specyfikacji LG V30.

Nie spodziewajcie się jednak, że wypiszę Wam tu ją od A do Z, bo tego nie zrobię. I LG byłoby nierozważne, gdyby odkryło wszystkie karty na długo przed oficjalną premierą LG V30. A ta, przypominam, 31 sierpnia na konferencji w Berlinie, dzień przed rozpoczęciem targów IFA 2017. Lecz mimo wszystko i tak dowiadujemy się całkiem sporo.

LG oficjalnie potwierdziło, że LG V30 zostanie wyposażony w wyświetlacz OLED. Ekran ma mieć proporcje 18:9 (2:1)rozdzielczość WQHD+, tj. 1440×2880 pikseli. Dzięki wieloletnim badaniom oraz zaawansowanym rozwiązaniom, matryca zapewni pokrycie 148% palety barw sRGB 1 dla zdjęć cyfrowych oraz 109% palety barw DCI-P3 2 stosowanej w cyfrowej kinematografii. Do tego reakcja na dotyk ma być 10 razy szybsza niż w przypadku paneli LCD. Zlikwidowane zostało także zjawisko powidoków.

LG precyzuje też, że zastosuje w LG V30 matrycę P-OLED (Plastic OLED). Od “zwykłych” OLED-ów różni się ona tym, że piksele nanoszone są na podłoże z tworzywa, a nie ze szkła. Dzięki temu panel jest bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne (choć przód mimo wszystko i tak zostanie pokryty szkłem Gorilla Glass 5. generacji). Do tego można go “modyfikować”, co objawi się w tym przypadku w zaokrąglonych rogach. Wszystkich zapewne ucieszy również fakt, że całkowicie wyeliminowano zjawisko wypalania się ekranu, co jest prawdziwą zmorą tego typu wyświetlaczy.

Na koniec dodam, że render, który widzicie na samej górze, przedstawia właśnie LG V30. Producent zdecydował się nawet usunąć swoje logo z panelu przedniego, aby jak najwięcej miejsca mógł zająć 6-calowy ekran. LG informuje też, że nadchodzący smartfon będzie gabarytowo mniejszy niż poprzednik, czyli LG V20 (dla przypomnienia jego wymiary: 159,7×78,1×7,6 mm).

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Adrian Ujma

  Już się na niego napaliłem jak szczerbaty na suchary…

 • Linkyop

  LG Galaxy V8

 • Rrr

  Jak na razie wygląda wszystko super. Czekam na premierę. Mam nadzieję że cena nie będzie na poziomie Note 8.

 • Kuba

  Jeśli nie będzie jakichś większych niedociągnięć to biorę w ciemno :D

 • Gamer

  Nie ma informacji o aparacie, czy baterii czyli nic waznegi nie podali. Bateria to pieta achillesowa lg, natomiast aparat tp kluczowa rzecz w kazdym smartfonie, i tu po porazce w g6 powinni sie postarac. Nic o tym nie mowia, bo byc moze nie ma sie czym chwalic…

  • Andrzej

   Światło 1,6

   • galakty

    Światło światłem, ale liczy się sensor i jego rozmiar. Oby nie wpakowali 1.12 jak do G6, tylko coś pokroju 1.40-1.55

    • Bartek

     A wiesz co te cyfry oznaczają m

  • AlKalione

   Kluczowa lub nie kluczowa, ja wgl nie przywiązuje wagi do aparatu (są one już na tyle dobre, że mi wystarczy) za to wiele bardziej zależy mi na baterii i kulturze pracy.

 • FireFrost

  Czy oni robią ekran w stylu edge jak Samsung??? Oby nie. Nawet jestem zainteresowany, tylko przed premierą g6 też tak było, a potem nagle wyszło na jak kilka “ciekawostek” i mi to zainteresowanie przeszło

 • Batman

  niby jak “całkowicie wyeliminowano zjawisko wypalania się ekranu”?

  • Preza

   Takie tam ich tajne technologie o których nie mówi sie byle romkowi :)

 • maxprzemo

  Znając LG i tak coś skopią ?

 • Kris P
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona