Ważne

Alcatel Idol 5 pojawi się na rynku, ale czegoś takiego na pewno się nie spodziewaliście

W tym roku wokół smartfonów Alcatela zapanowało spore zamieszanie. W pewnym momencie nawet tak duże, że zaczęliśmy mylić ze sobą Idola 5 i Idola 5S. I kiedy jakiś czas temu zadebiutował ten ostatni, zaczęliśmy wątpić, że na rynku pojawi się model bez literki S w nazwie. Ale właśnie okazuje się, że to zrobi, jednak prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że w takiej postaci.

Alcatel Idol 5 przeszedł właśnie proces certyfikacyjny w FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności) i właściwie pominąłbym ten temat, gdyby nie fakt, że agencja opublikowała zdjęcia smartfona oraz jego podzespołów. Osobiście jestem nimi wszystkimi mocno zaskoczony. Urządzenie w niczym bowiem nie będzie przypominało Idola 5S. W NICZYM.

Jak możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, Alcatel Idol 5 ma w całości metalową obudowę, podczas gdy w Idolu 5S zastosowano szkło zarówno na przodzie, jak i tyle. Mnie w tym przypadku pierwsze na myśl przychodzą skojarzenia ze smartfonami marki Nubia, ale prawda jest taka, że sprzęt wygląda jak dziesiątki innych na rynku i nie jest w ogóle oryginalny. Do tego z instrukcji obsługi wynika, że przyciski funkcyjne będą wyświetlane na ekranie – pod wyświetlaczem zostanie więc sporo wolnego i zmarnowanego miejsca.

Opublikowane przez FCC zdjęcia zdradzają jednak coś jeszcze. Otóż sercem Alcatela Idol 5 ma być ośmiordzeniowy procesor… MediaTek MT6753V. Pozostawię to bez komentarza. Całość zasilać ma akumulator o pojemności 2710 mAh. Ładowanie odbywać się będzie przez port microUSB (Idol 5S ma USB Typu C 2.0).

Osobiście jestem bardzo zawiedziony Idolem 5 i szczerze przyznaję, że w życiu bym nie przewidział, że Alcatel zaserwuje nam coś takiego. Szkoda, ogromna szkoda, ponieważ Idol 4 był naprawdę udanym smartfonem i przykro, że nie doczeka się godnego następcy. A przynajmniej nie w tym, 2017 roku.

*Na zdjęciu tytułowym Alcatel Shine Lite (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: FCC

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona