Ważne

Elon Musk w “piekle produkcyjnym” mimo tego, że ponad 60 tysięcy osób wycofało zamówienia na Teslę 3

Około 63000 osób anulowało wstępne zamówienia na Teslę 3. Elon Musk się jednak tym nie martwi, bo ma co robić – klienci czekają na 455000 samochodów.

Kiedy Elon Musk ogłosił możliwość składania wstępnych zamówień na stosunkowo niedrogi (w porównaniu do innych modeli Tesli) model “3”, klienci rzucili się do banków, by szybko wypłacać pieniądze. Popyt był znacznie wyższy niż ktokolwiek mógł się spodziewać, a pre-ordery zaczęły być liczone w setkach tysięcy.

Jednakże po jakimś czasie liczba nowych zamówień zaczęła spadać. Zgodnie z danymi, które przekazał Elon Musk, odnotowano zmniejszenie się zamówień wstępnych z 520000 do “zaledwie” 455000 sztuk Tesli 3.

Tesla 3

Nie wydaje się jednak, żeby spędzało to Elonowi sen z powiek. Obecnie firma stara się zwiększać tempo produkcji w celu wywiązania się z założonych zobowiązań, co Musk określił jako “piekło produkcyjne”. Tesla odbiera codziennie 1800 nowych zamówień, a firma i tak do końca roku nie będzie produkować więcej niż 20000 aut miesięcznie. Na nową Teslę 3 trzeba czekać od 12 do 18 miesięcy.

To tak, jakbyście mieli restaurację z hamburerami. I wiecie, że ludzie czekają na nie po półtorej godziny, bo takie są wasze możliwości przerobowe. Czy naprawdę chcielibyście zachęcać ludzi do zamawiania kolejnych hamburgerów?
– wyjaśnia obecną sytuację Elon Musk

Tesla 3 jest pewnym wyznacznikiem dla przemysłu i rynku motoryzacyjnego – nie tylko ze względu na jego konstrukcję jako pojazdu elektrycznego, ale też pierwszego samochodu autonomicznego, który jest dostępny w regularnej sprzedaży. Oczy całej branży są zwrócone na Teslę i jej sukces. Musk najwyraźniej chce to rozegrać na zimno i stara się nie zachłysnąć swoim biznesem, zwłaszcza, że prowadzi oprócz tego z tuzin innych, nie mniej ciekawych projektów.

źródło: Business Insider, TeslaNeowin

Komentarze

 • spi

  Panie – rozumiem że do tej Tesli jakieś smartfony dają?

  • maxprzemo

   Dokładniej to masz tablet zamiast pulpitu ;)

 • stark2991

  Wszyscy by chcieli na raz :)
  Te anulowane zamówienia to mogą być po prostu osoby, które widząc jaka jest kolejka, wolą zamówić za jakiś czas na spokojnie :)

 • DEMO

  A firma nadał stratna,i z miesiąc na miesiąc strata coraz większa
  W II kwartale osiągnęła rekordową wartość 336mln $

  • Piko5552

   Z tego co kojarzę, to Elon Musk nie zajmuje się tą firmą dla pieniędzy? Tylko by wprowadzać innowacje. Dochody czerpie ze swoich pozostałych firm.

   Ale lepiej hejtować, jak to typowa Polska cebula. Jeśli ktoś zarabia mniej to znaczy że frajer i debil…

   • DEMO

    Wybacz mi. Niestety mój wpis nie był adresowany do uczniów gimnazjum.
    Aby go zrozumieć musi jeszcze długo chodzić do różnych szkół i przeczytać dużo dużo książek : )

    • Piko5552

     No niestety gimnazjum zostawiłem już dawno za sobą, nie wiem jak ty :)

  • xyz

   Strata może też oznaczać spore inwestycje na niesprzedawane jeszcze produkty. Inwestorzy przyglądają się, bo może być rakieta ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona