Ważne

Samsung przypomniał sobie o Galaxy S7 Edge i udostępnił mu nowsze poprawki zabezpieczeń Androida

Samsung aktualnie ma na głowie przede wszystkim zbliżającą się premierę Galaxy Note 8. Nie zwalnia go to jednak od innych obowiązków, w tym dbania o aktualizacje dla już wypuszczonych smartfonów. Tym razem takową otrzymał Galaxy S7 Edge.

Aktualizacja waży 134,77 MB i udostępniana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć, że na razie dostają ją egzemplarze z tzw. wolnej sprzedaży. Nikt nam nie zgłosił, że smartfony kupione u operatorów też otrzymały tę paczkę. Najpewniej więc stanie się to nieco później, ale już od samych telekomów zależy, kiedy dokładniej.

Najważniejszym elementem przywoływanej tutaj aktualizacji są nowsze, lipcowe poprawki zabezpieczeń Androida. To miło (oczywiście ironizuję), że Samsung w końcu przypomniał sobie o swoim zeszłorocznym flagowcu i udostępnił mu tę łatkę – ostatnia datowana była bowiem na 1 maja 2017 roku! Podejście producenta jest tym bardziej zaskakujące, że taki średniopółkowy Huawei P8 Lite z 2015 roku dostaje najświeższe poprawki już piąty miesiąc z rzędu! A Galaxy S7 Edge to przecież ex-flagowiec…

changelogu możemy przeczytać, że aktualizacja obejmuje również usprawnienie stabilności urządzenia i poprawki usterek, nowe i/lub ulepszone funkcje oraz dalsze usprawnienia wydajności, aczkolwiek nasz Czytelnik, od którego mamy to info, nie zauważył jakichkolwiek, większych zmian (oprócz wspomnianych powyżej, lipcowych poprawek zabezpieczeń Androida).

Dzięki Mateusz za info i screeny!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona