Ważne

Już niebawem spojrzysz na taksówkarzy z góry. uberHELIKOPTER wkrótce w Polsce

Uber, mimo pewnych kłopotów wewnętrznych i nie najlepszej prasy, sukcesywnie rozwija działalność swojej firmy. Dlatego w Polsce nad naszymi głowami będą latać wkrótce helikoptery Ubera.

To żadna nowość, jeśli chodzi o Ubera, bo firma już w zeszłym roku zapowiadała, że zamierza przenieść usługi transportu ludzi na inny poziom. W 2016 roku pojawił się komunikat o współpracy z Airbusem, który opracował model biznesowy dla nowego sposobu przewozu klientów. W ten sposób posiadacze helikopterów mogli zgłaszać się jako piloci na zlecenie, a osoby, które byłby chętne skorzystać z takiej usługi, otrzymywali informacje o wolnej maszynie w pobliżu.

fot. EastNews

Pierwsze testy prowadzone w Brazylii przebiegły pomyślnie, dlatego Uber zdecydował, że przeniesie usługę na inne kontynenty i do innych krajów, w tym Polski.

uberHELIKOPTER będzie można zamówić przez aplikację, przy czym najpierw przyjedzie po nas samochód, który zawiezie nas na wyznaczone lądowisko, a dopiero później przesiądziemy się do latającej maszyny. Cena za taki przelot to koszt 20-80 dolarów, w zależności od trasy (takie kwoty obowiązywały za granicą, zobaczymy, jak będzie to wyglądać w Polsce).

Możliwe, że pomysł Ubera wydaje się nam egzotyczny, ale trzeba pamiętać, że to nie jedyna alternatywa wobec samochodu, którą oferuje firma. W różnych częściach świata możemy zamówić łódkę (na przykład w Chorwacji) lub… rikszę (w Turcji).

źródło: Uber Polska, Uber, Glamour

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona