Ważne

Jest szansa na to, że Google Keep kiedyś nie będzie okrojony – teraz pojawia się “cofnij” i “ponów”

Nie ma chyba na świecie osoby, której smartfon nigdy nie posłużył jako notatnik. Czasem wykorzystujemy do tego aplikację do obsługi SMS, czasem Messengera, ale najczęściej robimy to tak, jak się należy, czyli przy użyciu dedykowanego rozwiązania. Jedną z opcji jest Google Keep, czyli propozycja prosto od deweloperów z Mountain View. Sam notatnik jest dosyć okrojony, ale jego funkcjonalność powoli się poszerza – teraz przyszedł czas na przyciski cofnij i ponów.

Wiem, że to dosyć mocne słowa, ale Google Keep jest w moim odczuciu… wykastrowany. Niby w notatniku chodzi tylko o to, żeby działał, ale kiedy tylko wracam do tego rozwiązania jestem po prostu zawiedziony. Chwilowo korzystam z Evernote, po dosyć długim romansie z QuickMemo+ preinstalowanym na smartfonach LG – nie korzystam ze wszystkich możliwości oferowanych przez kombajny funkcjonalności, ale Google Keep wciąż brakuje tego “czegoś”, więc przerzuciłem się na aplikację ze słonikiem w logo. Na szczęście, nie używam ani Windows Phone, ani BlackBerry OS, więc porzucone wsparcie dla tych systemów mnie nie uderza. Wracając jednak do meritum – Google Keep, choć wciąż niezbyt rozbudowane, zyskało właśnie dwie nowe funkcje – cofanie oraz “ponawianie” wykonanych działań. Być może ze względu na zdarzające mi się roztargnienie – w moim odczuciu są to dwie bardzo ważne opcje.

Niestety, nie jestem w stanie Wam powiedzieć jak działają dwa nowe przyciski, gdyż… nie pojawiły się u mnie na smartfonie, mimo zaktualizowania aplikacji. Zapewniam jednak, że jej najnowsza wersja będzie coś takiego umożliwiała i w najgorszym wypadku będziecie musieli poczekać kilka dni, aż do Was trafi.

Przyciski służące odpowiednio do cofania oraz ponawiania (czyli po angielsku – undo oraz redo) powinny pojawić się na dolnym pasku, który widoczny jest po wejściu w daną notatkę – gdzieś między ikonką plusa, a wielokropka. Z pewnością przydadzą się one tym, którzy chcą czasem sprawdzić poprzedni stan rzeczy i progres, jaki wykonują, choć tutaj wszystko zależy od tego, do czego służy Wam Google Keep.

Moim zdaniem aplikacji jeszcze trochę brakuje do ideału, ale jeśli czujecie, że Wam wystarczy, a jeszcze nie mieliście okazji, żeby ją przetestować, to możecie pobrać Google Keep na swojego smartfona, klikając w poniższy baner lub w przeglądarce, po kliknięciu tutaj.

źródło: Android Authority
grafika: Pexels, Google Play

Komentarze

 • Kuba Sojka

  Ja używam Google keep notatka zapisania loginu i haseł, nazwy strona internetowe do ściągania muzyki, filmów, itp.

  • Piotr Skonieczny

   Poproszę po polsku jeszcze raz…

   • jamirq!

    pomyśl, dasz radę zrozumieć co chciał przekazać :D

 • 989piotr

  ja używam jako notatnika widget sticky note

 • Dtech

  Używam Google Keep i jak dla mnie jest idealny. Ma wszystko czego potrzebuję i oczekiwałbym do notatnika.

 • SyoMas

  Szkoda, że undo nie jest natywnie obslugiwane w całym Androidzie tak jak w Windowsie ale dobre i to, że choć pojedyncze aplikacje zaczynają tą najważniejszą chyba funkcję realizować.

  Mi w Keepie brakuje wyróżnienia tekstu przez choćby pogrubienie oraz możliwości łączenia list z litym tekstem. Równolegle więc używam OneNote, który w wersji mobilnej niestety jest tylko namiastką wersji desktopowej.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona