Ważne

LG V10 otrzymał aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Chociaż coraz bliżej do rynkowej premiery Androida O, to wiele urządzeń nadal nie doczekało się jeszcze aktualizacji do Androida 7.0 Nougat, tych flagowych również. Jednak ich grono uszczupliło się właśnie o jeden smartfon, ponieważ LG V10 właśnie otrzymał nową wersję oprogramowania.

Jak zwykle w takich przypadkach, informację o udostępnieniu Androida 7.0 Nougat dla tego modelu dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników (przy okazji dodam, że za każdą jesteśmy ogromnie Wam wdzięczni, więc nie przestawajcie, proszę). Aktualizacja waży około 1,3 GB – więc dość standardowo – i udostępniania jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air).

W tym miejscu dodam, że – przynajmniej na razie – Androida 7.0 Nougat dostają smartfony z tzw. wolnej sprzedaży, czyli kupione w sklepie, bez brandu operatora. Oczywiście – jak zawsze – jest to proces kilkuetapowy, więc nie wszyscy od razu ujrzą na ekranie swoich LG V10 powiadomienie o możliwości pobrania i zainstalowania nowej wersji oprogramowania. Ale na 100% nikogo to nie ominie. Zawsze można też spróbować wymusić aktualizację w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach, czasami to zdaje egzamin.

Dzięki uprzejmości naszego Czytelnika możecie zobaczyć pełny changelog na poniższych screenach. Zmian i nowości jest – jak widać – cała masa (kliknijcie, żeby sobie powiększyć, ewentualnie otwórzcie i przybliżcie w nowym oknie, jeżeli oglądacie to na smartfonie).

Razem z Androidem 7.0 Nougat udostępniane są także czerwcowe poprawki zabezpieczeń Androida. Niżej możecie dodatkowo zobaczyć, jak wygląda po aktualizacji belka, wysuwana z góry. Nasz Czytelnik poinformował nas także, że teraz czytnik linii papilarnych działa błyskawicznie i bezbłędnie (wcześniej różnie z tym bywało, przynajmniej u niego).

Wiem, że są wśród Was właściciele LG V10, więc dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy też już dostaliście Androida 7.0 Nougat i jak Wasze smartfony działają po aktualizacji!

Dzięki arek marek za info i wszystkie screeny!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona