Ważne

Sony Xperia XZ Premium vs ostrza, ogień i ludzkie dłonie. Zobaczcie czy telefon przetrwał

Sony Xperia XZ Premium to flagowiec pełną gębą. Urządzenie wyróżnia się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami w trybie foto, a także więcej niż dobrze grającymi głośnikami stereo. Ale czy smartfon można uznać za wytrzymały?

Przypomnijmy tu pokrótce, że Sony Xperia XZ Premium to topowy telefon od Japończyków. Konstrukcję napędza Snapdragon 835 w towarzystwie 4 GB RAM. Producent szczyci się też rewolucyjną matrycą Sony IMX400, która – w ramach trybu SuperSlowMotion – oferuje nagrywanie przy 960 klatkach na sekundę. Całość “dopełnia” ostatnio bardzo modna, “lusterkowa” obudowa.

Smartfon został poddany ekstremalnemu testowi wytrzymałości przez Zacka z kanału JerryRigEverything. Standardowo urządzenie porysował najpierw wskaźnikami Mohsa oraz “przeanalizował” dokładnie, z jakich materiałów zostało ono wykonane. Zack potraktował je też zapalniczką, a na końcu usiłował złamać, sprawdzając tym samym, czy szkielet konstrukcji jest stabilny. Czy Xperia XZ Premium wymiękła? Zobaczcie sami:

Smartfon przetrwał test w więcej niż dobrym stanie. Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat materiałów, których Sony użyło do stworzenia urządzenia. I trzeba tu przyznać, że trudno mówić o rozczarowaniu. Okazało się, że porysowany skaner odcisków palców wciąż działa, a zarówno dioda doświetlająca, jak i obiektyw aparatu pokryte są szkłem ochronnym, co wcale nie jest zjawiskiem zbyt powszechnym. Test potwierdził także, że boczne ramki telefonu wykonane są z plastiku, podczas gdy górne i dolne krawędzie są metalowe.

Czy zaliczenie tak wymagającego testu wytrzymałościowego ma dla Was znaczenie przy zakupie urządzenia?

źródło: JerryRigEverything

Komentarze

 • Alx

  Mojemu XZ Premium po tygodniu zaczął odpadać lakier przy przycisku spustu aparatu foto… za dużo zdjęć?… (kilkadziesiąt) tak nie wygląda produkt premium… Jak myślicie, serwis odprawi mnie z kwitkiem?

  • lukasz muszynski

   W mojej premium na krawędziach góra dół to samo a w niedzielę spotkanie z ziemią na plecki i po telefonie

 • ja pierdole każdy kto interesuje sie technologią zna kanał jerrego na cholere osobnego posta pisać ?

 • Dave

  Najciekawszy w tym artykule jest wpis: “..oraz „przeanalizował” dokładnie, z jakich materiałów zostało ono wykonane..”. Czyli co – Zack rysował Xperię w odpowiedni sposób tak, by nie ukazać jej prawdziwej odporności na uszkodzenia?

  Przeciętny użytkownik nie rysuje telefonu jakimiś tam wskaźnikami tylko płeć żeńska wrzuca telefon do torebki a płeć męska wkłada fona do bojówek. O ile telefon wytrzyma kontakt z kosmetykami o, tyle, jeśli kieszonką z telefonem facet zahaczy o ścianę domu/sklepu etc to telefon pęknie momentalnie bez robienia sztucznych testów wytrzymałościowych.

 • Aleksander Skweres

  Mam to samo, 3 tygodnie ma telefon a lakier odpada z bocznej ramki, w telefonie premium…

 • Rafał

  Mam XZ Premium 3 tygodnie ideał nic nie odpada nic nie pęka. Nie wiem co robicie z tymi telefonami ale wykonanie jest naprawdę dobre. Trzeba szanować!

  • Alx

   tzn. nie używać?… sorry, mój prawie 4 letni Samsung Galaxy Note 3 lepiej wygląda. Kupiłem oryginalne etui i po prostu go używam, normlnie…
   Plastiki te powinny być solidniej zrobione, to nie jest telefon za kilkaset złotych…!

   • Rafal

    Używam normalnie. I nic . Mam 3letnia Z2 i wygląda jak nowa z tyłu szkło i z przodu szkło trochę że mną przeszła ani razu w naprawie. Nie wiem co Wam się nie podoba w XZ? Naprawdę dobrze zrobiona. Czy Ty kupujesz telefon i napieprzasz w niego nożem lub młotkiem?

 • Ubezpieczymy

  A mi po tygodniu porysował się ekran od noszenia XZ Premium w torebce ;/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona