Ważne

Sony robi krok w kwestii synchronizacji z Android Auto

Wiele osób ceni producentów, którzy poza własnymi telefonami są także w stanie przedstawić autorskie aplikacje. A jeśli te nie tylko działają, ale i są rozwijane i poszerzane o kolejne funkcje, to jest już więcej niż dobrze. Tak się składa, że kolejny krok ku doskonaleniu jednej ze swoich flagowych aplikacji poczyniło Sony.

Japończycy od jakiegoś czasu walczą o wyjście z szufladki “bezpiecznego i nudnego producenta”, w której to zresztą znaleźli się na własne życzenie. Trzeba jednak – po raz kolejny – zauważyć, że budzenie się Sony przebiega nadspodziewanie dobrze z punktu widzenia konsumentów. Stałe aktualizacje, co rusz organizowane promocje i ciekawe gratisy, a obecnie do tej listy dołącza ważna funkcja w ramach aplikacji Muzyka.

Ostatnimi czasy o Android Auto nie było zbyt głośno. Osobiście wróżę tego typu usługom wielką przyszłość. Sony najwyraźniej też, ponieważ wraz z aktualizacją (póki co będącej w fazie Beta) aplikacji Muzyka, oznaczonej jako 9.3.10.A.1.1, producent dodał wsparcie dla Android Auto. Jako miłośnik tego typu intuicyjnych rozwiązań, a przede wszystkim jako kierowca, czekam z wielką niecierpliwością na zaprezentowanie stabilnej wersji programu.

Poza aktywnym widżetem, którego rozmiar możemy zmienić, a także dedykowanym trybem, Japończycy dodali też wsparcie dla albumów, które można przeglądać z poziomu widoku utworów. Jeśli zapisaliście się do kanałów betatestowych od Sony, powinniście widzieć już aktualizację. Przypominam jednak, że wersje beta mają to do siebie, że czasem lubią odmawiać współpracy. Jeśli cenicie sobie narzędzia, które nie powinny przynieść żadnych “efektów ubocznych”, może jednak warto poczekać na stabilną wersję aplikacji? Jak zawsze przestrzegam – instalujecie na własne ryzyko.

źródło: XperiaBlog

Komentarze

 • Buka37

  Szkoda że ta usługa nie jest w Polsce dostępna.

  • Szadek

   Działa, trzeba tylko pobrać aplikację z APK Mirror

   • Buka37

    Próbowałem sparowac w Oplu, ale nie chce przenieść obrazu :/

   • Paweł

    Już nie. Ja tak zrobiłem i nie działa.

    • Buka37

     Żeby działało trzeba zmienić kraj na USA w koncie Google. Ja tak zrobiłem i apka się odpaliła.

     • Paweł “Koras Vladca” Koras

      Nic nie trzeba zmienić. Instaluje i działa. Sprawdzone na trzech telefonach. Aktualnie xz premium z oplem astrą.

     • Buka37

      To ciekawe, jak miałem region Polskę i konto Google w języku Polskim, to pisało, że usługa nie jest dostępna.

     • Paweł “Koras Vladca” Koras

      U mnie działa bez żadnych kombinacji. A od niedawna na AA działa również Waze w wersji beta. Fajna sprawa. https://uploads.disquscdn.com/images/6fcd83e8504db63d82f5da91bc9fac3440d5a0311c7c293ee8cbafa39504b607.jpg

     • Marek Puszko

      Waze beta z AA? Jak to znaleźć i jak pożenić? ;)

  • Jin Kazaman

   Niestety nikogo ?? :(

 • Paweł

  Poproszę link do aplikacji :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona