Ważne

Sony robi krok w kwestii synchronizacji z Android Auto

Wiele osób ceni producentów, którzy poza własnymi telefonami są także w stanie przedstawić autorskie aplikacje. A jeśli te nie tylko działają, ale i są rozwijane i poszerzane o kolejne funkcje, to jest już więcej niż dobrze. Tak się składa, że kolejny krok ku doskonaleniu jednej ze swoich flagowych aplikacji poczyniło Sony.

Japończycy od jakiegoś czasu walczą o wyjście z szufladki „bezpiecznego i nudnego producenta”, w której to zresztą znaleźli się na własne życzenie. Trzeba jednak – po raz kolejny – zauważyć, że budzenie się Sony przebiega nadspodziewanie dobrze z punktu widzenia konsumentów. Stałe aktualizacje, co rusz organizowane promocje i ciekawe gratisy, a obecnie do tej listy dołącza ważna funkcja w ramach aplikacji Muzyka.

Ostatnimi czasy o Android Auto nie było zbyt głośno. Osobiście wróżę tego typu usługom wielką przyszłość. Sony najwyraźniej też, ponieważ wraz z aktualizacją (póki co będącej w fazie Beta) aplikacji Muzyka, oznaczonej jako 9.3.10.A.1.1, producent dodał wsparcie dla Android Auto. Jako miłośnik tego typu intuicyjnych rozwiązań, a przede wszystkim jako kierowca, czekam z wielką niecierpliwością na zaprezentowanie stabilnej wersji programu.

Poza aktywnym widżetem, którego rozmiar możemy zmienić, a także dedykowanym trybem, Japończycy dodali też wsparcie dla albumów, które można przeglądać z poziomu widoku utworów. Jeśli zapisaliście się do kanałów betatestowych od Sony, powinniście widzieć już aktualizację. Przypominam jednak, że wersje beta mają to do siebie, że czasem lubią odmawiać współpracy. Jeśli cenicie sobie narzędzia, które nie powinny przynieść żadnych „efektów ubocznych”, może jednak warto poczekać na stabilną wersję aplikacji? Jak zawsze przestrzegam – instalujecie na własne ryzyko.

źródło: XperiaBlog

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona