Ważne

Samsung Galaxy S8 Active będzie miał mniejszy ekran niż Galaxy S8. I płaski

Galaxy S Active od „zwykłego” Galaxy S różnił się zawsze jedynie obudową oraz pojemnością akumulatora. Reszta pozostawała dokładnie taka sama. W tym roku będziemy jednak świadkami czegoś zupełnie nowego, ponieważ Galaxy S8 Active z Galaxy S8 ma mieć jeszcze mniej punktów wspólnych.

Wszystko rozchodzi się właściwie o to, że Samsung w tym roku nie ma flagowca z „płaskim” wyświetlaczem, co znacznie „utrudnia” sprawę (nam, producentowi nie, ponieważ on od początku to zaplanował) – nie byliśmy bowiem w stanie wyobrazić sobie, jak może wyglądać Galaxy S8 Active. Później jednak w internecie znalazł się render smartfona (widoczny powyżej) i sytuacja zaczęła się powoli klarować. Teraz już wszystko stało się jasne.

Ale oprócz tego, że Galaxy S8 Active będzie wyglądał jak kopia LG G6, jest jeszcze jedna niespodzianka: urządzenie zostanie wyposażone w wyświetlacz o wyraźnie mniejszej przekątnej niż Galaxy S8. Przypomnijmy, że ten ostatni ma 5,8-calowy panel. Nadchodzący smartfon zaoferuje natomiast 5,4-calowy. Co ciekawe, przy okazji o znacznie niższej rozdzielczości, bo „tylko” 2008×1080 pikseli, co przełoży się na 422 ppi (w es-ósemce wynosi ono 543, czyli ponad stówkę więcej).

Samsung Galaxy S8 Active (SM-G892A) w GFXBench (fot. Tabletowo.pl)

Jeżeli chodzi o pozostałą część specyfikacji, to już takich niespodzianek nie ma. Galaxy S8 Active zostanie bowiem wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GB, aparat główny 12 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie, żyroskop oraz NFC. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką Samsung Experience.

Źródło: GFXBench

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona