Ważne

Holo to aplikacja, która pozwoli Twojemu smartfonowi rozszerzyć rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość to jedna z tych nowinek, która bezapelacyjnie skradła moje serce. Niestety, aby w pełni wykorzystać jej potencjał, potrzebny jest sprzęt pokroju Lenovo Phab 2 Pro czy Asusa ZenFone AR. Na szczęście pojawiają się rozwiązania, pozwalające nakładać cyfrowo efekty na nasze otoczenie również innymi sposobami. Jednym z nich jest całkowicie darmowa aplikacja Holo.

Prace nad nią rozpoczęły się w lutym. Wówczas zapowiadano, że program udostępniony zostanie później, ale jeszcze w tym roku. I to „później” właśnie nastąpiło – aplikację można pobierać zarówno na urządzenia, pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop lub nowszego, jak i te, zarządzane przez iOS 10.0 lub kolejne kompilacje. Appka waży 77,17 MB.

Niestety, po szybkim rozeznaniu okazało się, że Holo nie jest dostępna dla wszystkich. Bo choć deweloper zapowiada ww. kompatybilność, to programu nie da się pobrać na przykład na Huawei P8 Lite z Androidem 6.0.1 Marshmallow lub Samsunga Galaxy S8 z Androidem 7.0 Nougat, ale już na HTC U11 (Android 7.1.1 Nougat), Sony Xperię XA1 Ultra (Android 7.0 Nougat) czy Huawei P9 Lite 2017 (Android 7.0 Nougat) tak. Jednym słowem – loteria. Jeżeli chcecie wziąć w niej udział, kliknijcie w odpowiedni przycisk poniżej.

Na koniec jeszcze słowo wyjaśnienia, co to jest Holo. W skrócie: aplikacja, pozwalająca „rozszerzyć rzeczywistość”, czyli nakładać na nasze (prawdziwe) otoczenie wygenerowane cyfrowo, ruchome obiekty 3D. W katalogu programu znajduje się m.in. pies, tygrys, małpa, ale też coś bardziej „hardkorowego”, jak roznegliżowany facet z brodą w przebraniu księżniczki czy zombie. Pojawi się też SpiderMan jako element promocyjny nadchodzącego (kolejnego) filmu z tym bohaterem.

Oczywiście należy pamiętać, że aplikacja nie zapewni takich samych efektów, jak wspomniane smartfony ze specjalnym oprogramowaniem i dedykowanymi programami, a jedynie namiastkę możliwości, jakie daje technologia, zwana „rozszerzoną rzeczywistością”. Mimo wszystko Holo to fajny „bajer” i może dostarczyć mnóstwo rozrywki.

Źródło: The Verge, BGR, Holo

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona