Ważne

Jeden z amerykańskich operatorów będzie od teraz sprzedawać tylko iPhone’y

Chociaż Stany Zjednoczone to “bastion” Apple, to są Amerykanie, którzy wolą inny niż iOS system operacyjny. Dlatego operatorzy – jeżeli chcą skusić jak największą liczbę klientów – powinni mieć w swojej ofercie też smartfony z Androidem i mobilnym Windowsem (mało, bo mało, ale cały czas są także osoby, które preferują ten ostatni). Tymczasem jedna z działających w USA sieci postanowiła, że od teraz będzie sprzedawać wyłącznie iPhone’y.

Zgadniecie, która? AT&T? Sprint? T-Mobile? Verizon? Nie, żadna z Wielkiej Czwórki. Na tak odważny – i wydawać by się mogło szalony – ruch zdecydował się… Virgin Mobile. Dlaczego? W oficjalnym oświadczeniu napisano: Jest iPhone. I dopiero wszystko innePrzy współpracy z Apple chcemy zaoferować Wam nic innego jak najpopularniejszy smartfon na świecie. Ponieważ życie w Inner Circle jest życiem na całego, poszerzaniem horyzontów i wykonywaniem swoich pasji. I to wszystko zaczyna się z iPhone’em, którego uwielbiasz.

Przekładając z “marketingowego na nasze” chodzi więc o to, że zdaniem Virgin Mobile iPhone jest najpopularniejszym smartfonem na świecie, gdyż jest najlepszy i to właśnie jego chcą/potrzebują klienci. Czy tak jest – oczywiście, że nie. Wtedy Android nie miałby bowiem prawa bytu – a wiemy, że ma się świetnie. Operator najprawdopodobniej odnosi się jednak do faktu, że na całym świecie sprzedano już ponad miliard iPhone’ów (wszystkich razem).

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jaką pozycję ma Virgin Mobile w Stanach Zjednoczonych. Ale na pewno nie jest jednym z największych telekomów na tamtejszym rynku, więc może pozwolić sobie na takie decyzje. Wymieniona na początku Wielka Czwórka na pewno by się na coś takiego nie zdecydowała, ponieważ straciłaby miliony klientów – nie każdego bowiem stać na iPhone’a, a inni z kolei po prostu wolą Androida lub też mobilnego Windowsa.

Źródło: BGR

Komentarze

 • Polaczek

  Dla większości Amerykanów telefon=iPhone i nie jest on tam traktowany jako dobro luksusowe bo większość ludzi stać na niego bez problemu. A, że to mało inteligentny naród to już inna historia ?

  • Z tym brakiem rozumu to przesadzasz. Sam wspominasz, że dla Amerykanów Apple = codzienność, więc taka integracja ekosystemu iOS i Mac jest czymś, co naprawdę ułatwia życie, a jeśli ktoś ma iPhone’a z pewnością korzysta tez z maca i innych usług producenta ;)

   • Polaczek

    Nie przesadzam. USA to ponad trzystu milionowy naród, więc znajdą się tam też światłe umysły. Niestety większość społeczeństwa to półgłówki.

    • teges

     A gdzie jest inaczej. Zawsze większość jest głupia.

    • Shynom

     W każdym społeczeństwie większość to debile, demokracja jest super, zawsze będziemy w czarnej dupie…

  • Daniel

   Czy ja wiem czy każdego?
   Mieszkańców Kalifornii, Nevady, Teksasku i Nowego Yorku pewnie tak – ale w środku USA jest jedna wielka dziura :D

   • Polaczek

    Napisałem, że większość, a nie, że każdego. Większość to może być 51% ?

 • VMortens

  Skąd ta decyzja? Najpewniej, lukratywny kontrakt i ekstra kasa od Apple za taki ruch – reszta to tylko marketingowy bełkot.

 • Jakub Edward Kowalsky

  Jak będą mieli naprawdę dobrą cene na IP to moze im sie to w miare opłacić, chociaz wątpię zeby bylo taniej niz u wielkiej 4 bo sam verizon mając inne telefony w ofercie srzedaje wiecej ip niz virgin ma abonamentów.

  • Daniel

   Wielka 3*

 • Kerto

  Virgin, czyli klapy na oczy i iPhone. Sieć dla ludzi, którzy niczego więcej już od życia nie oczekują.

 • liquid12

  Abonenci Virgin powinni dostawać od razu dożywotnie karnety do McDonald’s przy nowej umowie lub przedłużeniu umowy I zakupie kolejnego IP :) IP i McDonald, jedyny słuszny Amerykański wybór :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona