Ważne

Kolejki po nowego iPhone’a są już passé – teraz stoi się po OnePlus 5

Prawie wszyscy powtarzają jak mantrę, że zaprezentowany oficjalnie wczoraj OnePlus 5 jest klonem iPhone’a 7 Plus. Na pierwszy rzut oka fakt, można się pomylić. Tak samo może się pomylić ten, który pomyśli, że ta długa kolejka stoi po smartfon Apple. Nie, wszyscy chcą kupić tegorocznego zabójcę flagowców.

Tym, którzy nie wiedzą o co chodzi lub po prostu zapomnieli wyjaśnię/przypomnę, że dziś w całej Europie OnePlus zorganizował tzw. pop-up events, dzięki którym zainteresowani będą mogli na żywo zobaczyć OnePlus 5 oraz – jeżeli ich przekona do siebie – go kupić. Jedno z takich wydarzeń zaplanowano w Amsterdamie. I choć oficjalnie rozpoczęło się ono właśnie teraz (czyli o godzinie 18:00), to dłuuuga kolejka potencjalnych nabywców ustawiła się już wcześniej. Jak jest długa – możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że to zwykle po nowego iPhone’a ustawia się niekończący się wężyk chętnych. Tymczasem – jak widać – takie zainteresowanie jest w stanie wzbudzić nie tylko Apple, ale również OnePlus. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy jesteśmy świadkami tej – mimo wszystko – niecodziennej sytuacji. Z identyczną mieliśmy do czynienia już przy okazji sprzedaży limitowanej edycji OnePlus 3T colette edition, która wyróżniała się całkowicie czarną obudową.

Jak wspomniałem, OnePlus zorganizował pop-up events w całej Europie, nie tylko w Amsterdamie. Identyczne odbyły się lub właśnie się odbywają również w Berlinie, Paryżu, Londynie, Kopenhadze oraz w kilku miastach w Finlandii, w tym w Helsinkach. Jeżeli ktoś z Was tam jest/był, dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy w innych miejscach też ustawiły się takie kolejki!

Aktualizacja

W Berlinie to samo, też całe mnóstwo osób jest zainteresowanych nowym OnePlus 5:

Źródło: @PeervanDoorn

Komentarze

 • stark2991

  Heh, w Berlinie jest (miał być) taki jeden niedowiarek, który do końca był pewny że OP5 będzie bezramkowy, cienki i z baterią 4000mAh. Pozdrawiam tego pana :D
  Pewnie sporo osób pojechało z podobnym przekonaniem,a że już są na miejscu to i tak poszli zobaczyć ;)

 • Wodnik Szuwarek

  Raczej opłacona kolejka i kolejna kopia Apple. OnePlus to żadna marka. OP to taki Trabant vs Bugatti Veyron (Apple). Nie da się zbudować prestiżowej marki kopiując Apple.

  • Jin Kazaman

   Dokładnie kolejny chiński elektrośmieć dla polsko/ruskiej biedoty.

   • lanister

    Śmiejesz się ze swoich rodaków i sytuacji w kraju. Fajnie masz.

  • krzjna

   Apple Bugatti Veyron, toć on ma osiągi na poziomie Januszowej Skody Fabi. Gówno w papierku po cukierku z reklamą i własną religią. OP bardziej to jakie BMW klasy średniej.

   • Fid

    Boli że, nie stać na choć najtańszego iPhone. Boli i piecze ????

    • art

     A co go ma piec? Przereklamowane gówno i przynależność do klubu zarozumiałych i-kretynów pokroju @@disqus_or9wOECXtK:disqus ?

 • Massakra

  One plus 5 robi zdjęcia tak słabe że lepiej iść na piwo niż na foto-wycieczke. Zerknijcie na test np na ars technica. Klapa absolutna.największy mankament one plusów żywy jak nigdy. Zerknij jeden z drugim na 100% cropy z tych zdjęć które produkuje one 5, i proś o suchy chleb do pocięcia się. SE K800 zrobi lepsze foty.

  • stark2991

   Oceniłeś aparat na podstawie trzech zdjęć – brawo TY.
   To jest ewidentny problem z software, w innych recenzjach jakoś nie widać aż takich problemów.

 • owczy pęd

  W dzisiejszych czasach bardzo łatwo stworzyć sztuczne kolejki, bo ludzie cechuje tzw owczy pęd. Nawet gówienko dobrze się sprzeda przy odpowiednim marketingu. I wcale nie mowa o reklamach w TV, tylko internetowym marketingu szeptanym. Wystarczywszy trochę internetowego bicia pany, a muszki rzucą się na gówienko, bo jak wszyscy, to dlaczego nie my…

 • GieKa

  Ciekawe ile płacą za statystowanie w takich kolejkach? :)

 • Poczytaliby choć książkę…

  Beczka śmiechu. Tech-konsumpcjonizm na pograniczu religijności i/lub głupoty.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona