Ważne
Wiko VIEW

Gdyby ktoś jeszcze korzystał: Google odetnie dostęp do Android Market urządzeniom z Androidem 2.1 Eclair

Oraz tym, pracującym pod kontrolą starszych wydań Zielonego Robocika

Choć Google od dawna nie uwzględnia Androida 2.1 Eclair w swoich statystykach (ba, Androida 2.2 Froyo też nie), to na pewno są na świecie jeszcze osoby, korzystające z urządzeń, przez niego kontrolowanych. Wkrótce jednak część z nich zostanie zmuszona do “przesiadki” na coś nowszego, ponieważ koncern odetnie temu systemowi dostęp do Android Marketu. A brak możliwości pobierania aplikacji większości szybko da się we znaki.

Jak podało Google na swoim blogu, 30 czerwca 2017 roku zakończone zostanie wsparcie dla aplikacji Android Market na urządzeniach, pracujących pod kontrolą Androida 2.1 Eclair oraz starszych wydań. Po tym, jak się to stanie, użytkownicy nie będą mieli już dostępu do sklepu oraz możliwości instalowania programów za jego pośrednictwem.

Niestety, z uwagi na “ograniczenia natury technicznej” w aplikacji Android Market, użytkownicy nie dostaną wcześniej żadnego powiadomienia o zmianach. Najwyraźniej Google nie przewidziało takiego scenariusza, skoro jest to niemożliwe. Niejeden może się więc nieźle zdziwić, kiedy po 30 czerwca zechce zajrzeć do sklepu, by pobrać jakiś program.

Prawda jest jednak taka, że dotknie to naprawdę niewielkiej grupy użytkowników (podejrzewam, że część nawet i tak nie zagląda do Android Marketu). Google argumentuje swoją decyzję faktem, że Android 2.1 Eclair zadebiutował ponad 7 lat temu i większość deweloperów nie wspiera już tej wersji systemu w swoich aplikacjach.

Znacie kogoś, kto ma sprzęt z tym wydaniem Androida? A może u Was gdzieś w szufladach takowy zalega? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Źródło: Google

Komentarze

 • Technologiczny Łukasz

  Ja mam jeszcze LG L3 z Androidem 2.3.6 Gingerbread i totalnie do niczego się nie nadaje. Brak wielu aplikacji w Sklepie Play, mało RAM-u i pamięci wewnętrznej.
  Na szczęście nie muszę na siłę korzystać z LG L3 i Andka 2.3.6

  Aktualnie na swoim telefonie posiadam Androida Nougat i w stosunku do 2.3.6 jest wielki postęp.

 • Polaczek

  Na całe szczęście z Androida zacząłem korzystać od wersji 4.3 czyli wtedy gdy był już w miarę estetyczny i używalny.

  • xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   To dość późno xD

  • Miki Patynowski

   Ja od 2.3.1 – Samsung Galaxy Young DUOS . Totalny śmieć

 • Mateusz Wojtkiewicz

  Mój najstarszy Android to SGS2 na 2.3 leżący gdzieś w szufladzie ale chyba jest możliwy do niego update do 4.1.

  • stark2991

   I warto było go zrobić ;)

 • Tomasz G.

  uuuuu a moja defy taka fajna :(

 • Maciej Pilichowski

  Uzywam GB i nie widze powodu do przesiadki na nowsza wersje, bo i w jakim celu? A tlumaczenie Google’a to zwykla sciema, co niby AM sprawdza? Numer wersji i tyle, na Froyo porownywanie liczb przestalo dzialac nagle? Oczywiscie, mozna przyjac, ze dostep do AM to rzecz darowana, ale mimo wszystko uwazam to za brzydki chwyt.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona