Ważne

HTC U11 jest wytrzymałym smartfonem. Ale do czasu

Zack z kanału JerryRigEverything nie przestaje “maltretować” smartfonów. Tym razem w jego ręce wpadł HTC U11. Flagowiec Tajwańczyków radził sobie w teście wręcz wzorowo, dopóki nie przyszedł czas na najbardziej wymagającą część, czyli tzw. bend test.

HTC U11 jest prawie w całości “szklany”, przez co mogłoby się wydawać, że nie jest zbyt odporny na uszkodzenia. I choć Zack nie robi drop testów (tym zajmują się inni YouTuberzy), to smartfon nie poddał się tak łatwo “torturom”, jakie “zaserwował” mu autor kanału JerryRigEverything.

Najpierw Zack sprawdził, jak odporny na zarysowania jest wyświetlacz w HTC U11. Skazy pojawiły się dopiero przy wskaźniku z szóstką, co jest standardowym wynikiem (Tajwańczycy zastosowali tutaj szkło Gorilla Glass 5. generacji). Materiał nie pokrywa jednak już samego czytnika linii papilarnych (ale oczko kamerki tak), lecz skaner nawet po mocnym poharataniu nożem sprawuje się niemal wzorowo.

OK, ale na pewno ciekawi Was, jak HTC U11 poradził sobie w tzw. bend teście. Cóż, okazuje się, że… dwojako. Gdy Zack wyginał smartfon ekranem do góry, urządzenie się nie poddawało, chociaż widocznie się odkształciło (ale nadal działało). Kiedy jednak sprzęt odwrócił, to ten niemal natychmiast pękł.

Zack postanowił porównać HTC U11 z testowanym wcześniej HTC U Ultra i doszedł do wniosku, że ten pierwszy tak łatwo się poddał, ponieważ producent zastosował szkło 3D, które łączy się bezpośrednio z metalową ramką. Dla porównania, w drugim z ww. modeli pomiędzy jest jeszcze plastik, który “neutralizuje” naprężenia, dzięki czemu smartfon się nie złamał podczas bend testu.

Źródło: JerryRigEverything

Komentarze

 • Marek Andrysek

  No fajnie, ale smartfon to nie grzebień hehe…

 • Paweł Zubrycki

  Takie testy są kompletnie bez sensu, nikt w normalnym świecie nie traktuje w ten sposób swojego smartfona… Ludzie nie mają już chyba czego pokazywać w internecie :)

  • Maxik

   Ten temat był już wałkowany mnóstwo razy. Takie testy traktuje się jako ciekawostkę lub jako uzupełnienie wiedzy na temat danego urządzenia – czyli jak bardzo wytrzymałe jest urządzenie “Premium”. A jak wiadomo, za takie pieniądze, oczekuje się również od telefonu by był solidnie wykonany :)

  • stark2991

   Nie zgodzę się. Zack pokazuje z bliska jak zbudowany jest smartfon. Masz więc test zarysowania ekranu – wiesz czego się spodziewać. Sprawdza użyte materiały, czyli co gdzie jest. Bardzo przydatne, niektórzy (Sony) wrzucają plastik do flagowców. Inni (Samsung) robią plastikowe skanery palca. Bardzo istotny jest materiał obiektywu aparatu i jego ochrona – wszystko to masz. To Zack pokazał światu jak wygląda szpachla na LG G5. To Zack pokazał jak kiepską konstrukcję ma Xiaomi Mi5 (w Mi6 jak widać dało się to poprawić). Jedyny bezsensowny test to ten z zapalniczką, ale Zack sam żartuje że czeka na dzień, kiedy będzie przydatny ;) A bend test? Tu nie chodzi o to, czy się złamie czy nie, i jak głośny będzie trzask. Chodzi o to, czy producent się przyłożył i dajesz kasę za porządny produkt czy za bubla. A dając 3200 raczej byś chciał że telefon był wykonany z porządnych materiałów, a nie słabego aluminium z przetopionych puszek, nie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona