Ważne

Indie niebawem staną się drugim rynkiem smartfonów na świecie, wyprzedzając Stany Zjednoczone

Podczas premiery Moto Z2 Play w Indiach, Motorola podzieliła się z publicznością interesującą statystyką, której nie można przemilczeć. Dotyczy ona rosnącego znaczenia indyjskiego rynku na smartfonowej mapie świata.

Według informacji przekazanych przez Motorolę, Indie są gotowe stać się drugim co do wielkości rynkiem smartfonów na świecie, przewyższając nawet Stany Zjednoczone. W tym roku sprzedaż tych urządzeń ma sięgnąć 127 milionów sztuk. To więcej niż łącznie trafia do rąk konsumentów w Brazylii, Japonii i Indonezji.

Oznacza to, że Hindusi bardzo polubili urządzenia mobilne i wydają na nie pieniądze, choć nadal kupowane są głównie smartfony budżetowe. Motorola nie bez powodu podkreślała na swojej konferencji znaczenie Moto Z2 Play, Moto C i Moto C Plus wiedząc, że w Indiach większą popularnością cieszą się tańsze propozycje, a flagowce nie są tak rozchwytywane jak na rynkach zachodnich.

Motorola nie jest sama w swojej ocenie. Xiaomi niedawno otworzyło drugą fabrykę smartfonów w Indiach w ramach kampanii #MakeInIndia, a Huawei zainwestowało w indyjski rynek co najmniej 10 milionów dolarów, aby napędzić sprzedaż smartfonów z linii Honor. Lenovo, ZTE, Coolpad i Meizu rozpoczęły tam sprzedaż niedrogich urządzeń z obsługą sieci 4G już w 2015 roku, zatem Indie już od jakiegoś czasu są ogromnym rynkiem. Przeskoczenie Stanów Zjednoczonych pod tym względem będzie dużym krokiem naprzód.

źródło: TheAndroidSoul

Komentarze

 • www

  Nic dziwnego skoro mają tam nowe fony za 20 zł…

  • fan

   robione z krowich placków ;P , klawiter

   • www

    Smartfon zwie się Freedom 251 ma 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli), czterordzeniowy procesor wyposażony w rdzenie Cortex-A7 o częstotliwości pracy 1,3 GHz, 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej rozszerzalnej za pomocą kart microSD, a także dwa aparaty z matrycami o marnych rozdzielczościach 3,2 oraz 0,3 Mix.

    • Antoni Kosiba

     Przecież ten telefon okazał się jednym wielkim przekrętem.

 • 2451

  Ma wyprzedzić pod względem ilości czy wartości sprzedanych urządzeń?

  • www

   Czytanie nie boli: “sprzedaż tych urządzeń ma sięgnąć 127 milionów sztuk.”

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona