Ważne

Indie niebawem staną się drugim rynkiem smartfonów na świecie, wyprzedzając Stany Zjednoczone

Podczas premiery Moto Z2 Play w Indiach, Motorola podzieliła się z publicznością interesującą statystyką, której nie można przemilczeć. Dotyczy ona rosnącego znaczenia indyjskiego rynku na smartfonowej mapie świata.

Według informacji przekazanych przez Motorolę, Indie są gotowe stać się drugim co do wielkości rynkiem smartfonów na świecie, przewyższając nawet Stany Zjednoczone. W tym roku sprzedaż tych urządzeń ma sięgnąć 127 milionów sztuk. To więcej niż łącznie trafia do rąk konsumentów w Brazylii, Japonii i Indonezji.

Oznacza to, że Hindusi bardzo polubili urządzenia mobilne i wydają na nie pieniądze, choć nadal kupowane są głównie smartfony budżetowe. Motorola nie bez powodu podkreślała na swojej konferencji znaczenie Moto Z2 Play, Moto C i Moto C Plus wiedząc, że w Indiach większą popularnością cieszą się tańsze propozycje, a flagowce nie są tak rozchwytywane jak na rynkach zachodnich.

Motorola nie jest sama w swojej ocenie. Xiaomi niedawno otworzyło drugą fabrykę smartfonów w Indiach w ramach kampanii #MakeInIndia, a Huawei zainwestowało w indyjski rynek co najmniej 10 milionów dolarów, aby napędzić sprzedaż smartfonów z linii Honor. Lenovo, ZTE, Coolpad i Meizu rozpoczęły tam sprzedaż niedrogich urządzeń z obsługą sieci 4G już w 2015 roku, zatem Indie już od jakiegoś czasu są ogromnym rynkiem. Przeskoczenie Stanów Zjednoczonych pod tym względem będzie dużym krokiem naprzód.

źródło: TheAndroidSoul

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona