Ważne

Grupa Sare chce odkupić od Xevin Consulting Limited komunikator Gadu-Gadu za 2,4 miliona złotych

Grupa Sare planuje odkupić od Xevin Consulting Limited komunikator Gadu-Gadu. Obie firmy podpisały już list intencyjny, który “zobowiązuje” je do prowadzenia dalszych rozmów, mających finalnie doprowadzić do sprzedaży wspomnianego produktu. Nowy właściciel chce przede wszystkim reaktywować oferowaną kiedyś przez GG pocztę.

Grupa Sare postanowiła odkupić od  Xevin Consulting Limited sam komunikator, a także domeny internetowe GG.pl i Gadu-Gadu.pl, prawa do znaków towarowych i logotypów (głównie charakterystycznego słoneczka) oraz sprzętu serwerowego. Jak wspomniałem, rozmowy jeszcze będą trwały, ale kupujący planuje wyłożyć na ten cel maksymalnie 2,4 miliona złotych.

Grupa Sare chce przede wszystkim reaktywować pocztę mailową, którą “zawieszono” cztery lata temu i zintegrować ją z komunikatorem. Dzięki takiemu zabiegowi zamierza ją spopularyzować wśród użytkowników Gadu-Gadu. W dalszej perspektywie jest natomiast ewolucja komunikatora, który dość często wykorzystywany jest na stronach internetowych.

Muszę przyznać, że gdy usłyszałem o planach kupna GG, wróciło do mnie mnóstwo wspomnień. Szczyt popularności tego komunikatora przypadł mniej więcej na okres, kiedy byłem w gimnazjum i liceum. Później jednak sukcesywnie tracił on na rzecz innych produktów. Teraz nie znam nikogo, kto by z niego korzystał. Jak myślicie, jest jeszcze szansa, żeby GG powstało jak feniks z popiołów?

Źródło: Grupa SareWirtualneMedia.pl

Komentarze

 • CezaR

  Korzystałem dużo jak kazdy w tamtych latach później było kilka lat przerwy (wiadomo kiedyś były słabe serwery wyrzucało co chwile ludzie zaczęli szukać alternatyw: Tlen, Pidgin, IRC az do czasów nastania ery Facebooka) i ostatnio znowu zacząłem – Nie narzekam. :)

 • cycu2007

  po tylu latach nieużywania wypadałoby zaznaczyć “co to jest gg” ale nie będę grzeszył bo przez całą szkołę się korzystało :P

 • Michał P

  Korzystam. Prawie codziennie. Serio.
  Naprawdę, są osoby które nie mają Fejsa / WhatsApp / Vibera

  • Michał P

   Oczywiście nie używam GG jako klienta, to już sadomaso. Ale z drugiej strony – koledzy mają GG

   • gumis

    Dlaczego sadomaso. To lepiej pisac przez serwery googla czy fejsbuka?
    Wielki brat patrzy na wszystko co robisz…
    Własnie dlatego nie korzystam ze społecznościowek a gg czasem się przydaje.

    • Michał P

     Używam AQQ od kilku lat

 • Od wielu lat nie. Trudno korzystać z komunikatora, z którego nikt ze znajomych nie korzysta. Gdyby nie uczelnia, pewnie do życia wystarczyłyby mi esemesiaki. Już nawet nie dzwonię przez telefon – wysyłam SMS :D

 • Wojciech Wit Gruszczyński

  2,4 mln PLN… To dobrze pokazuje skalę upadku tego niegdyś popularnego komunikatora

 • uru28

  To se ne wrati…Sama poczta to za mało.Kto pamięta jeszcze swój numer GG?Nie mówiąc już o tym że by powalczyć z takim WhatsApp musieli by wykonać masę pracy i wyłożyć górę pieniążków. Oczywiście z sentymentu po cichu będę kibicował, aczkolwiek bez jakiejś przesadnej wiary w powodzenie.
  Dżingiel przychodzącej wiadomości z GG budzi ciary do dziś;)

  • Al Khalif

   Jak to kto pamięta? Pamiętam swoje obydwa numery i od nie dawna po kilku latach przerwy korzystam znowu :D

 • Marek

  Korzystam i to dużo codziennie. W pracy jest to nasz podstawowy komunikator. Już kilka razy myśleliśmy o zmianie (jak miał problemy z serwerami) ale nic innego nie było i wciąż nie jest lepsze. W GG cenię i czego nie ma w innych komunikatorach:
  – stosunkowo niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe,
  – łatwa możliwość przesyłania zrzutów ekranu,
  – łatwość tworzenia konferencji tekstowych,
  – historia rozmów zapisywana na serwerze GG,
  – możliwość pisania jednocześnie z kilku urządzeń (komputer, smartfon),
  – nie wymaga działania karty SIM w telefonie jak u WhatsApp,
  – awaryjnie można korzystać z webowej aplikacji,
  – po otwarciu na nowym urządzeniu nie wyskakuje wcześniej już przeczytana wiadomość jak dzieje się to w Skype,

  Niech mi ktoś wskaże inny komunikator, który posiada wszystkie te właściwości jednocześnie!

  • Discord user

   Może Discord?

  • Joorre

   Telegram ma wsio z wyjątkiem karty SIM / numeru telefonu

 • Jan Kowalski

  Mam. Używam codziennie. Wolę to niż żydowską camera obscura, zalewającą cię bezwartościowym szajsem produkowanym przez znajomych i nieznajomych. Na GG jest ten komfort, że nie musisz oglądać jak bardzo ktoś ma źle w głowie dzień w dzień tylko dlatego, że masz go lub ją w znajomych. Ryjbuki sprawiły tylko, że straciłem sporo szacunku dla otoczenia i zupełnie nie to mi było potrzebne w komunikacji zatem wypieprzyłem ten crap w kosmos. Dobrze, że Gadu działa i są szanse na rozwój. Zabili (prawie) je reklamami i gównianymi dodatkami, których nikt nie potrzebował. Teraz się uspokoiło, poza irytującym nękaniem o podanie numeru telefonu przy każdym odpaleniu. Na szczęście póki co nie jest to niezbędne by korzystać i nie muszę podawać fejkowego prepaida na odczepnego.

 • Alicja

  Niech jeszcze założą porządny filtr na zboczeńców, lesbijki, pedałów, półgłówków z niską oceną osobowości podnoszących swoje ego wysyłaniem zdjęć swoich pyt czy głupie wykradanie tożsamości… będzie wtedy normalniej…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona