Ważne

OnePlus 5 – rzekoma cena i… system zaproszeń? Znowu?

Dzień bez informacji o OnePlus 5 to dzień stracony. O ile zdecydowana większość docierających do nas plotek nastraja całkiem pozytywnie, o tyle informacja o rzekomych zaproszeniach raczej Was nie zachwyci.

O ile o samej specyfikacji i potencjale aparatu wiemy już relatywnie dużo, o tyle zagwozdką pozostaje model dystrybucji, na który zdecyduje się firma. Od jakiegoś czasu OnePlus odchodziło od systemu zaproszeń, który umiejętnie irytował wiele osób, jednak za sprawą zaproszenia, które wyciekło do sieci przez Twittera, można wysnuć wniosek, że firma zamierza raz jeszcze skorzystać z tej formuły.

Na poniższym zaproszeniu można dość jednoznacznie odczytać, że w Indiach, po uiszczeniu opłaty wynoszącej 999 Rupii, można będzie kupić bilet na premierę urządzenia już od 12 czerwca. Poza niewyrażalnym w rupiach, złotówkach czy dolarach poczuciu uczestniczenia w czymś wyjątkowym, w skład „zestawu promocyjnego” wchodzi także pewna pula gadżetów. Producent wskazuje m.in. na unikatowe koszulki, plecaki czy… okulary przeciwsłoneczne. Nie jest to jednak jedyna ciekawostka związana z zaproszeniem: kolejna rzecz, to właśnie rzekomy system zaproszeń.

„INVITE HOLDERS WILL RECEIVE A ONEPLUS 5 INVITE CODE AT THE LAUNCH EVENT”

Właśnie te słowa ze strony OnePlus zdają się sugerować, że kody zaproszeniowe mają się całkiem dobrze i firma z Państwa Środka powróci do starych praktyk. Nie wiem, na ile jesteście zwolennikami tego typu rozwiązań, jednak w mojej opinii, ten model sprzedaży jest po prostu archaiczny i odstaje od rynkowych realiów. No, ale jeśli OnePlus rozważa system zaproszeń, to przecież na pewno poprzedzili go dokładnymi badaniami rynku, prawda?

Oczywiście, należy dopuścić też możliwość, według której zaproszenia będą obowiązywać tylko przez pewien krótki czas, aby część sympatyków marki mogła się cieszyć z OnePlus 5 o kilka-kilkanaście dni przed innymi. To jednak tylko kolejna z hipotez. Kolejne przecieki sugerują, że smartfon będzie kosztował 550 Euro, czyli w przeliczeniu mniej więcej 2300 złotych.

Czy zdecydujecie się na urządzenie, jeśli to wymagać będzie uzyskania specjalnego zaproszenia czy po prostu odpuścicie, uznając że gra nie jest warta przysłowiowej świeczki?

źródło: AndroidPure, Gsmarena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona