Ważne

OnePlus 5 – rzekoma cena i… system zaproszeń? Znowu?

Dzień bez informacji o OnePlus 5 to dzień stracony. O ile zdecydowana większość docierających do nas plotek nastraja całkiem pozytywnie, o tyle informacja o rzekomych zaproszeniach raczej Was nie zachwyci.

O ile o samej specyfikacji i potencjale aparatu wiemy już relatywnie dużo, o tyle zagwozdką pozostaje model dystrybucji, na który zdecyduje się firma. Od jakiegoś czasu OnePlus odchodziło od systemu zaproszeń, który umiejętnie irytował wiele osób, jednak za sprawą zaproszenia, które wyciekło do sieci przez Twittera, można wysnuć wniosek, że firma zamierza raz jeszcze skorzystać z tej formuły.

Na poniższym zaproszeniu można dość jednoznacznie odczytać, że w Indiach, po uiszczeniu opłaty wynoszącej 999 Rupii, można będzie kupić bilet na premierę urządzenia już od 12 czerwca. Poza niewyrażalnym w rupiach, złotówkach czy dolarach poczuciu uczestniczenia w czymś wyjątkowym, w skład “zestawu promocyjnego” wchodzi także pewna pula gadżetów. Producent wskazuje m.in. na unikatowe koszulki, plecaki czy… okulary przeciwsłoneczne. Nie jest to jednak jedyna ciekawostka związana z zaproszeniem: kolejna rzecz, to właśnie rzekomy system zaproszeń.

“INVITE HOLDERS WILL RECEIVE A ONEPLUS 5 INVITE CODE AT THE LAUNCH EVENT”

Właśnie te słowa ze strony OnePlus zdają się sugerować, że kody zaproszeniowe mają się całkiem dobrze i firma z Państwa Środka powróci do starych praktyk. Nie wiem, na ile jesteście zwolennikami tego typu rozwiązań, jednak w mojej opinii, ten model sprzedaży jest po prostu archaiczny i odstaje od rynkowych realiów. No, ale jeśli OnePlus rozważa system zaproszeń, to przecież na pewno poprzedzili go dokładnymi badaniami rynku, prawda?

Oczywiście, należy dopuścić też możliwość, według której zaproszenia będą obowiązywać tylko przez pewien krótki czas, aby część sympatyków marki mogła się cieszyć z OnePlus 5 o kilka-kilkanaście dni przed innymi. To jednak tylko kolejna z hipotez. Kolejne przecieki sugerują, że smartfon będzie kosztował 550 Euro, czyli w przeliczeniu mniej więcej 2300 złotych.

Czy zdecydujecie się na urządzenie, jeśli to wymagać będzie uzyskania specjalnego zaproszenia czy po prostu odpuścicie, uznając że gra nie jest warta przysłowiowej świeczki?

źródło: AndroidPure, Gsmarena

Komentarze

 • stark2991

  Nie róbcie niepotrzebnego zamieszania, te zaproszenia dotyczą pewnie tylko tej wersji 8GB. Nie po to przygotowali kilkanaście punktów sprzedaży na dzień premiery żeby to sprzedawać na kartki ;)

 • Maciej Szkudlarek

  A może po prostu ten kod daje pewność że po wejściu na stronę będzie mógł bez problemu kupić, podczas gdy inni będą musieli walczyć aby dorwać go w pierwszej puli?

 • Polaczek

  Z modelu na model cena coraz wyższa podobnie zresztą jak u konkurencji. No ale marka się stała sławna i ludzie i tak zapłacą to czemu by nie skorzystać…

  • stark2991

   Oni i tak mają niską marżę. Póki co nie wiadomo co ten telefon zaoferuje. Jeśli aparat faktycznie będzie topowy to już masz przyczynę podwyżki.

   • ThanatoS

    Tak naprawdę nie wiemy nic. Kontrolowane przecieki to najlepszy marketing tej firmy. Pojawią się pierwsze testy to dopiero będzie coś wiadomo. Każdy ma inne wymagania.

 • roy_batty

  Szkoda, że nie udało im się umieścić matrycy QHD

  • TheTrojan116

   Nie ze im sie nie udało oni tego nie chcieli koniec historii.

 • stark2991
  • Daniel

   Mam nadzieję że to troll. Przecież to wygląda jak istna podróbka.
   “Ooo, kupiłeś iPhona? A nie, to jakaś podróbka”

 • abc def

  2300zł i jeszcze na kartki… Spokojnie i to taniej mamy Galaxy S7…Czy ich p*?

  • Lama Bojowa

   No tak… świetny pomysł porównywać telefon z tego roku do telefonu z zeszłego roku. Żenada. Czy Ciebie p*?

   • abc def

    A czemu niby nie? S7 to wciąż dobry telefon. a…weź lamo nie pluj tyle. Masz jakieś udziały w firmie że tak ich bronisz? Jaki będzie OP5 dopiero testy pokażą.

    • Lama Bojowa

     Z tego co pamiętam, to mój pierwszy post na temat OnePlus? Chyba tak… A Tobie płacą za głupotę czy próbujesz udawać?

  • stark2991

   S7 niestety nie jest żadną konkurencją dla 3T w kwestii optymalizacji i płynności, a po to głównie się kupuje OnePlusa :) OP5 będzie walczył (i wygrywał) z S8

 • Arthur

  Jezt dostepny od reji kupuje, niw to kupuje konkurwncje. Pare stowek w ta czy w tamta przy cenach clagowcow to kwestia drugorzędna, a owa konkurencja na atart zamuast Alroszen potrafi dodawac gratisy o wartości wiekszej niz roznica w cenie.

  • Filodendron

   Piłeś – nie pisz. Albo naucz się korzystać z klawiatury, tumanie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona