Ważne

Chrome 59 na Androida jest gotowy. Ma wczytywać strony szybciej i zużywać mniej pamięci

Google zakończyło już prace nad 59. wersją przeglądarki Chrome na Androida. I choć jest ona już gotowa, to trafi do Sklepu Play dopiero w przyszłym tygodniu. Głównymi udoskonaleniami mają być szybsze wczytywanie stron oraz mniejsze zużycie pamięci. Pojawi się też wsparcie dla animowanych plików PNG.

Oprócz tego, w 59. wydaniu przeglądarki Chrome poprawiono wydajność oraz stabilność. Jest to jednak standardowy tekst każdego producenta przy praktycznie każdej aktualizacji. Niestety, w praktyce zawsze i tak nie jest tak, jak powinno i zawsze znajdą się jakieś błędy. Ale wierzmy, że rzeczywiście będzie lepiej.

Najważniejsze jest jednak to, że strony mają wczytywać się szybciej, a aplikacja ma zużywać mniej pamięci – wszystko dzięki zaktualizowanemu silnikowi JavaScript. To bowiem kluczowe kwestie, jeżeli chodzi o komfort użytkowania – nikt przecież nie lubi czekać. Miejmy też nadzieję, że Chrome w wersji 59 (dokładny numer wydania to 59.0.3071.92) będzie jeszcze lepiej działać na urządzeniach z niższej półki, których specyfikacja jest bardzo “podstawowa” (słaby procesor i najczęściej 1GB RAM). Fakt, można sobie doinstalować inny program, ale większości użytkowników po prostu nie chce się tego robić.

Ale jak już jesteśmy w tym temacie, to zapytam: korzystacie z Chrome? A jeżeli nie, to z jaką, inną przeglądarkę używacie? I dlaczego?

Źródło: Google

Komentarze

 • Tomasz G.

  … i zajmować 7gb RAM

 • Edward Piotrowski

  Chrome jest powolne.Safari jest o.k.

 • Edward Piotrowski

  Puffin najlepsza

 • zizu

  Opera rządzi.
  Zawijanie tekstu, to cud, miód i orzeszki ziemne.

 • 0001

  Dalej bez szybkiego dostępu do zakładek np. wysuwanych z boku. Ech

 • Artok

  Używam Chrome, ale w wersji 48. Nowe mają wkurzające pokazywanie historii przeglądania, zakładek i pobranych plików po przesunięciu w dół. Wg telefonu w szczytowym zjadł 2.5GB RAM (pewnie podczas przeglądania Tumblr zawalonego GIFami). Czasem myślę nad alternatywą, ale chyba jestem już zbyt przyzwyczajony do tej przeglądarki.

 • Kuba Sojka

  Ja na smartfonie tylko Chrome, a na laptopie Chrome i Opera,

 • DajDolara

  Ale jak już jesteśmy w tym temacie, to zapytam: korzystacie z Chrome? A jeżeli nie, to z jaką, inną przeglądarkę używacie? I dlaczego?

  Nie, korzystam z Opery. Chrome’a wywaliłem ze względu na większe zapotrzebowanie na baterię i często wyskakujące reklamy na cały ekran typu “twoja bateria ma xx wirusów, przeskanuj teraz”.

 • gianni_zambrotta

  Zdecydowanie Opera Mini, blokada reklam i zawijanie tekstu to potęga tej przeglądarki.

 • pepe444

  Za każdym razem mówią, że będzie szybciej i zajmie mniej pamięci, i za każdym razem jest wolniej i zajmuje więcej pamięci. Jakoś trzeba naganiać klientelę na te nowe telefony z fyfnastoma korami i pińcioma gigabajtami RAM.

 • Joorre

  Chrome i mniejsze zapotrzebowanie na RAM? to się nie łączy. Jedno zaprzecza drugiemu ;]

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona