Ważne

Amazon wróci na rynek smartfonów. Amerykanie szykują nowe urządzenie

Za niedługo miną akurat trzy lata od premiery pierwszego (i na razie jedynego) smartfona Amazonu – Fire Phone. I choć urządzenie oferowało wiele innowacyjnych rozwiązań, to nie stało się bestsellerem, przez co świat dość szybko o nim zapomniał. Amerykanie jednak się nie poddają i (podobno) szykują kolejną propozycję. Niestety, aktualnie dostępne na jej temat informacje nie brzmią obiecująco – zapowiada się bowiem kolejny, „mainstreamowy” telefon dla przeciętnego, mało wymagającego użytkownika.

Jak donosi serwis źródłowy, który rzekomo dostał cynka od dwóch, wiarygodnych informatorów, smartfon nosi oznaczenie kodowe Ice (z ang. lód) i zostanie wyposażony w ekran o przekątnej z zakresu od 5,2 do 5,5 cala. Rozdzielczości nie podano, aczkolwiek osobiście oczekiwałbym HD, czyli 720×1280 pikseli (co przełożyłoby się z kolei na 282-267 ppi – w zależności od wielkości wyświetlacza).

Smartfon napędzać ma ośmiordzeniowy (8 x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 435 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 505. Użytkownik ma natomiast dostać do dyspozycji 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej (najpewniej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD) oraz 13 Mpix aparat główny i czytnik linii papilarnych, umieszczony na pleckach.

Urządzenie pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Fire OS, bazującego na Androidzie 7.1.1 Nougat. Co ciekawe, producent podobno nie zamierza preinstalować swojej wirtualnej asystentki, Alexy. A przynajmniej nie na początku. Źródło bowiem nie wyklucza, że pojawi się ona później, po rynkowym debiucie, za sprawą jakiejś aktualizacji. Na „pokładzie” tego modelu mają się natomiast znaleźć wszystkie aplikacje i usługi Google.

Smartfon ma trafić do sprzedaży do końca 2017 roku – przynajmniej w Indiach. Nie ma się jednak co spodziewać, że urządzenie pojawi się również w Europie – Amazon „celować” ma nim w rynki rozwijające się. Świadczy o tym również domniemany fakt, że sprzęt ma kosztować (równowartość) ~350 złotych.

*Na zdjęciu tytułowym Amazon Fire Phone (klatka z filmu promocyjnego)

Źródło: NDTV Gadgets 360 przez The Android Soul

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona