Ważne

Samsung Galaxy Tab S2 9.7″ VE LTE (SM-T819) dostaje aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Dopiero co pochwaliłem Samsunga, że bardzo sprawnie zaktualizował do Androida 7.0 Nougat wszystkie tablety z serii Galaxy Tab S2 z 2015 roku, a tymczasem okazuje się, że Koreańczycy takie samo tempo narzucili sobie również w przypadku generacji z 2016 roku. Właśnie bowiem ostatni model z tej rodziny otrzymał nową wersję systemu operacyjnego.

Przypomnijmy, że jako pierwszy Androida 7.0 Nougat dostał w połowie maja Galaxy Tab S8 9.7 VE Wi-Fi (SM-T813). Po dwóch tygodniach aktualizację otrzymały też Galaxy Tab S2 8.0 VE, zarówno model Wi-Fi (SM-T713), jak i LTE (SM-T719). Teraz natomiast nowa wersja oprogramowania “przywędrowała” do ostatniego przedstawiciela tej rodziny, Galaxy Tab S2 9.7 VE LTE (SM-T819).

Jak poinformował nas nasz Czytelnik, aktualizacja ważyła około 1GB i została udostępniona kanałem OTA (Over-The-Air). Jeżeli jednak jesteście właścicielami tego tabletu i nie dostaliście jeszcze stosownego powiadomienia, to możecie albo spróbować ręcznie wymusić update w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach, albo spokojnie poczekać na swoją kolej. Cały proces – jak zawsze – odbywa się bowiem etapami.

Razem z Androidem 7.0 Nougat Samsung udostępnia także – standardowo – kwietniowe poprawki zabezpieczeń Androida. Świeższe zapewne pojawią się niedługo, ponieważ producent uporał się z aktualizacją już wszystkich tabletów z serii Galaxy Tab S2.

Samsung Galaxy Tab S2 9.7″ VE LTE (SM-T819) z Androidem 7.0 Nougat

Jeżeli jesteście właścicielami któregoś z modeli z tej rodziny i macie już Androida 7.0 Nougat na swoich urządzeniach, dajcie koniecznie znać w komentarzach jak sprawują się one pod kontrolą nowej wersji systemu operacyjnego!

Dzięki Adaware za info i screena!

Komentarze

 • krzysp

  SM T-719 działa bardzo dobrze.Chociaż powiem że patrząc na tak dużą aktualizację mi zabrakło np.takiego dodatku jak dostał s7edge mam na myśli Samsung Theme który pozwala fajnie zmieniać widok ekranu…No ale może kiedyś i ten dodatek się pojawi…Gdzieś słyszałem, że kolejny Android będzie niestety już tylko dla serii 2016..Ale to czas pokaże a co do poprawek zabezpieczeń maj za nami i nawet galaktyczne ski nie dostały najnowszych poprawek które już pojawiły się w kilku krajach Europy Zachodniej

  • DajDolara

   Mój S7 Edge wciąż ma poprawki zabezpieczeń na styczeń. :P W ogóle nie wykrywa aktualizacji (ani OTA ani Smart Switch). Trudno, wgram Odinem.

   • nieładnie

    Wersja “muzułmańska” jakieś dwa tygodnie temu dostała j/w.

   • Paweł

    Mój, z wolnego rynku, ma na kwiecień.

    • DajDolara

     Mój także jest z wolnego rynku. Jedyne co wgrałem to Nougata BTU w lutym – czy to może “blokować” aktualizację? Zarówno BTU jak i XEO mają od jakiegoś czasu poprawki na kwiecień a u mnie wciąż cicho. ?

   • krzysp

    Styczeń luty mają brandowane…niebrandowane mają kwiecień

 • Adam

  A co z androidem 7.0 dla samsunga galaxy a5 2016 z wolnego rynku ?

 • Paweł Stasiak

  Tez juz mam nougata na S2 9.7 Lte T-819
  Moim zdaniem wolniej dziala , takie mam wrazenie , jakos lepiej mi sie pracowalo na marshmallow . Ale nie wiem moze bedzie lepiej z czasem

 • Manwel Mażonc

  U mnie jest problem z ładowaniem. Bardzo wolno (od 11.00 do 19.00 naładował się na 92%) się ładuje. Stanął na 92%. A wczoraj naładował się do 98%. Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi. Czy to jest wina nowego systemu czy z tabletem coś jest nie tak (SM-T819 kupiony w lutym 2017). Ładowarka oryginalna. Proszę o pomoc.

  • Bartek Siemieniec

   U mnie się zdarzyło tak samo i też zaraz po aktualizacji więc to raczej nie wina tabletu :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona