Ważne

Fani Xiaomi zarzucają Huawei, że wywołał problemy techniczne podczas premiery Mi Max 2

Kiedyś już chyba pisałem, że nie jestem fanem teorii spiskowych. Jednak kolejna takowa właśnie się pojawiła. Jej twórcy są przekonani, że Huawei “włamał” się na dzisiejszą premierę Mi Max 2 i wywołał problemy techniczne. I przy okazji sam się zareklamował.

Przyznam, że nie oglądałem, więc nie widziałem na własne oczy, ale serwis źródłowy podaje, że podczas streamingu konferencji, podczas której zadebiutował Mi Max 2, nagle na ekranie pojawiło się logo Huawei. Co gorsza (chociaż zależy, z czyjej strony spojrzeć), pozostawało na wizji nie przez kilka czy nawet kilkadziesiąt sekund, ale przez co najmniej kilka minut.

Logo Huawei wyświetlone podczas premiery Xiaomi Mi Max 2

Nie wiadomo jednak, jakim cudem tam się ono znalazło. Niektórzy widzowie nawet żartowali, że Huawei jest sponsorem całej imprezy. I pewnie nigdy się tego nie dowiemy, więc nie dziwota, że najbardziej zagorzali fani marki doszukują się w tym zajściu jakiegoś spisku. Bo może osoba, odpowiedzialna za streaming była podkupiona? A może konkurent się włamał i wyświetlił swoje logo? Mniej lub bardziej prawdopodobnych pomysłów jest cała masa.

Przedstawiciele iQiyi, czyli platformy, za pomocą której stremowano dzisiejszą premierę Mi Max 2, przeprosili oczywiście za całe zajście. Huawei również postanowił zabrać głos w tej sprawie i zaprzeczył, jakoby maczał w tym palce. Producent całkowicie odcina się od tej “wpadki”, argumentując, że jest zbyt zajęty przygotowaniami do prezentacji modeli Nova 2 i Nova 2 Plus (przypominam: ta już jutro), aby “włamywać” się na i zakłócać wydarzenie konkurenta.

Źródło: Weibo, Weibo przez GizmoChina

Komentarze

 • Jarek Siedlak

  Logo Huawei nie dziwi bo to jeden z największych producentów sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego. Pewnie jakieś urządzenie infrastrukturalne się rebootowało i pojawiło się logo jego producenta.

 • GieKa

  Normalnie, news dnia.

  • Nie, raczej ciekawostka, z której można się pośmiać ;)

  • Mateusz Zarzycki

   I o co ten ból doopy?

 • Buka37

  Huawei tak lubi kopiować Xiaomi, że pomylili premiery.

 • PPP

  To zemsta z niebios za oszukiwanie klentów

 • Daniel Poweska

  Nikogo nie oskarżam, ale pytanie się huawei czy maczał w tym palce, to jak zapytanie się oskarżonego, czy popełnił jakieś przestępstwo, albo zapytanie się ucznia na sprawdzianie, czy wiecie ściąga. Odpowiedź jest oczywista, i za wiarygodną ciężko ją uznać :)

 • Reklama się udała. Teraz wszędzie piszą o tym zdarzeniu i dodają że jutro premiera Nova 2 i Nova 2 Plus tak to mało kto by wiedział sam nie wiedziałem że jutro jest premiera tych telefonów, teraz już wiem. Na miejscu huawei też bym powiedział że to nie ja :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona