Ważne

Będzie zmiana w Messengerze, ale tym razem akurat niczego nie dodają

Zdaniem wielu, fejsbukowy Messenger zaczął zjadać własny ogon. Aplikacja, po wielu aktualizacjach, przestała przypominać prosty program do wymieniania się wiadomościami, a stała się multimedialnym kombajnem, którego gabaryty i apetyt na pamięć operacyjną smartfona niejednego już zirytowały. Następna aktualizacja ma wprowadzić szczyptę normalności do tego bałaganu.

Ostatnio Messenger obsługiwało się nieco chaotycznie. Aplikacja potrafiła mieszać ze sobą konwersacje – na przykład czaty grupowe wbijały się w listę rozmów z pojedynczymi użytkownikami. Nowa wersja Messengera będzie rozdzielać takie konwersacje na zakładki, dzięki czemu obsługa aplikacji ma nieco się uprościć.

W nowym układzie przycisków, na samą górę powędrowały zakładki rozmów z pojedynczymi osobami, lista aktywnych użytkowników oraz trzecia – przeznaczona tylko i wyłącznie dla czatów grupowych.

Na dole ekranu znalazły się skróty do ekranu głównego oraz połączeń, spust migawki aparatu (na samym środku), a następnie narzędzie do wyszukiwania ludzi i skrót do gier. Dodatkowo teraz za każdym razem, kiedy otrzymamy wiadomość, przy ikonce aplikacji pojawi się czerwona kropka, jako notyfikacja niezależna od niestandardowych launcherów.

Last month we unveiled our redesigned one-line composer that streamlined access to our various capabilities inside of…

Opublikowany przez David Marcus na 18 maja 2017

Według Davida Marcusa, który podzielił się informacją o aktualizacji na firmowym profilu firmy, trzeba spodziewać się też, że wkrótce pojawi się opcja Odkrywaj. Ulepszenia powinny trafić do użytkowników Messengera w ciągu tygodnia, zarówno właścicieli urządzeń z iOS na pokładzie, jak i Androidowców.

Aktualizacja raczej nie jest powrotem do korzeni ani nie sprawi, że Messenger zmieni filozofię działania. To tak naprawdę pomniejsze usprawnienia, które służą lepszej obsłudze aplikacji i przejrzystości interfejsu. Jeśli martwi Was to, jak dużo miejsca w pamięci zajmuje komunikator od Facebooka, możecie wypróbować Messenger Lite. Zawsze to jakaś alternatywa.

źródło: Facebook

Komentarze

 • Paweł

  Ja korzystam z Messengera Lite i co najmniej mam normalne zużycie energii w telefonie. Jedyne czego mi brak to wyskakujących dymków z wiadomościami ale idzie to przeboleć

 • Sławek Chról

  Lite ma to co powinien mieć messenger. Można się komunikować za 10MB.

  • regoat

   Używam i lubię

  • stark2991

   Gdyby tylko dymki miał.

   • przeXYZmek 730714

    Macie Lite i jeszcze narzekacie, Ja jako użytkownik iOS nie mam takiej możliwości wyboru, jednak inne zalety iOS pozwalają zapomnieć o takich szczegółach więc narzekać nie będę.

    • stark2991

     Przecież na iOS Messenger nie jest taką kupą i działa w miarę dobrze

  • Matyes

   Na moim zapasowym LG L5 II ten lite to ledwo działa, więc jest jakaś granica tego bycia lite.

 • Bizon

  Moim zdaniem, zaczęli iść w dobrą stronę pod względem wygody obsługi.

 • Ziemniaczek

  Ja jeszcze używam SMS-ów. Nie wiem co to Messenger.

  • Matyes

   Ja osobiście pół na pół – w domu messanger bo nie mam zasięgu (pomarańczka to dranie), poza domem sms. W sumie to kontaktuję się z trzema osobami, z czego z jedną bardzo często i brak messengera mi nie przeszkadza. Poza tym mój zapasowy telefon ma problemy nawet z wersją lite.

 • tyby

  a ja mam strego messangera i nie zmienił się nie wiem co jest nie tak aktualizacja automatyczna jest włączona ktoś coś?

 • ewa

  tez mam starego mam ten sam problem nie mam opcji “mój dziń” i tak samo nie widze co wstawiaja tam znajomi? ktos cos pomoże ???? plis

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona