Ważne

MediaTek MT8516 – procesor ze wsparciem dla Asystenta Google i innych urządzeń Smart Home z Androidem

MediaTek kojarzony jest przede wszystkim z procesorami do smartfonów i tabletów, jednak Tajwańczycy z powodzeniem zajmują się również tworzeniem układów do innych typów urządzeń. Nowo zaprezentowany chip MediaTek MT8516 ma zapewnić wsparcie dla obsługi Asystenta Google i innych (podstawowych) sprzętów z Androidem z segmentu Smart Home.

MediaTek MT8516 to 64-bitowy procesor, składający się z czterech rdzeni Cortex-A35 MPCore o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,3 GHz. Z układem zintegrowano też już moduły łączności Wi-Fi 802.11 b/g/n i Bluetooth 4.0. Kwestia pamięci RAM pozostaje otwarta, ponieważ SoC obsługuje wiele, różnych jej typów: LPDDR2, LPDDR3, DDR3, DDR3L i DDR4.

MediaTek MT8516 ma także interfejsy dla TDM (z ang. Time-division multiplexing; do ośmiu kanałów) oraz wyjścia PDM (z ang. Pulse-Density Modulation; dwa kanały). Jest to kluczowe, ponieważ procesor powstał z myślą o Asystencie Google i innych (nieskomplikowanych) urządzeniach z Androidem z segmentu Smart Home, dlatego poprawna obsługa głosowa jest niezbędna.

Popularność sprzętów z segmentu Smart Home stale rośnie i doświadczenie MediaTeka sprawia, że podłączone urządzenia (z ang. connected devices) są mądrzejsze, mniejsze i bardziej energooszczędne, bez konieczności obniżania ich wydajności. Nasze dedykowane wsparcie dla Androida pomoże zwiększyć rynek głosowych, inteligentnych narzędzi – Joe Chen, Executive Vice President i Co-COO MediaTeka

Debiutu pierwszych urządzeń z MediaTekiem MT8516 i Asystentem Google powinniśmy spodziewać się w czwartym kwartale 2017 roku.

Źródło: MediaTek

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona