Ważne

Dzięki nowym filtrom twoje selfie na Instagramie nie będzie już takie “zwyczajne”

Instagram wprowadza kolejną nowość: filtry, które można nakładać na twarz. Dzięki nim – przynajmniej na początku, zanim serwis zaleje fala “upiększonych” w ten sposób zdjęć – Twoje selfie nie będzie już takie “zwyczajne”.

Filtrów jest cała masa: od “nieinwazyjnych”, jak na przykład hawajski wianek na głowie, aż po bardziej “zwariowane” typu uszy i nos królika. W niektórych przypadkach efekt nakładany jest nie tylko na twarze wszystkich osób, które znajdują się w zasięgu widzenia aparatu, ale również na cały kadr (tak właśnie powstała para kujonów i królowa lodu).

Dla niezdecydowanych przygotowano funkcję o nazwie Boomerang, która nałoży losowy filtr na twarz. “Upiększone” w ten sposób zdjęcia można przesyłać bezpośrednio znajomym lub dodawać do swojego story. To jednak jeszcze nie wszystkie nowości.

Instagram wprowadza także “odwrócone wideo”. Nazwa chyba mówi sama za siebie. A jeżeli nie, to powiem w skrócie, że film, zamiast lecieć od początku do końca, puszczany jest od końca do początku. Dzięki temu możemy podnosić upuszczone na ziemię przedmioty lub pokazać, jak ludzie chodzą do tyłu. W zależności od sytuacji może to być nawet zabawne.

W aplikacji pojawiła się również możliwość dodawania hashtagów w formie naklejek w Stories, po kliknięciu na którą jesteśmy przenoszeni na stronę, agregującą dany temat (na przykład #miłość, #zabawa i tak dalej).

Ostatnią nowością jest kolejny “bajer”, polegający na tym, że po zrobieniu zdjęcia możemy przykryć cały kadr jednym kolorem, a następnie – przy użyciu gumki – wymazać dowolny kształt, wyraz, literę lub cokolwiek innego. Osobiście przypomina mi to jedną z prac z plastyki w podstawówce (lub gimnazjum), kiedy to najpierw na kartce malowało się kolorowe pasy, a następnie całość zamazywało czarną świecówką, by na końcu wydrapywać igłą obrazek. Tu mamy coś podobnego, tylko w formie cyfrowej ;)

Jak się Wam podobają nowości na Instagramie? Będziecie korzystać?

Źródło: Instagram

Komentarze

 • Adrian Ujma

  Żenujące są te filtry. Dla gimbusow i ludzi lekko upośledzonych psychicznie. Co to ma dać? Poza robieniem z siebie jakiegoś mondzioła?

  • marian szarf

   Nigdy nie byłeś dzieckiem ?

   • Adrian Ujma

    Byłem i w tym tkwi problem, że nie tylko dzieci to robią ale i dorośli… Dziecku można wybaczyć ale dorosłemu…

 • DjVozny

  Kolejna nowość zerżnięta ze Snapchata.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona