Ważne

Nintendo pracuje nad smartfonową wersją Legend of Zelda. Będzie hit?

Zgodnie z przeciekami, do których dotarła redakcja The Wall Street Journal, powstaje nowa gra mobilna z Linkiem w roli głównej. Nintendo współpracuje podobno przy jej produkcji z japońskim deweloperem DeNA. Gra miałaby pojawić się na smartfonach w drugiej połowie 2017 roku.

Na początku bieżącego roku Nintendo wypowiedziało się, że ma zamiar wypuszczać dwie-trzy gry mobilne rocznie. Super Mario Run zostało zaprezentowane pod koniec 2016 roku, więc nie bierzemy pod uwagę tej produkcji, jeśli chodzi o rok 2017. Do tej pory pojawiło się Fire Emblem, dostępne na iOS i Androida, a na wydanie Animal Crossing fani marki nadal czekają. Teoretycznie, jest więc jeszcze miejsce na trzecią grę w tegorocznym planie wydawniczym.

Biorąc jednak pod uwagę spore rozciągnięcie, które w tym momencie się pojawiło (Animal Crossing miało pojawić się w App Store w marcu), można powiedzieć, że Nintendo wcale nie śpieszy się z wydaniem kolejnej gry. Wydaje się, że firma będzie chciała wycisnąć ostatnie soki z dotychczasowo zaprezentowanych aplikacji, i moim zdaniem zaplanuje premierę mobilnej Zeldy na 2018 rok.

TWSJ nie wspomniało o żadnych szczegółach związanych z nowym tytułem Nintendo, nie mówiąc już o tym, jakim modelem płatności miałby się on charakteryzować. Oczywiście najlepszym pomysłem byłoby chyba zastosowanie tu free-to-play z możliwością dokonywania zakupów w aplikacji. Właśnie tak można grać w Fire Emblem, który jest najbardziej dochodowym tytułem Nintendo. Z drugiej strony, Super Mario Run po kilku pierwszych poziomach każe sobie płacić 45 zł za odblokowanie następnych.

Legend of Zelda: Breath of the Wild na konsolę Nintendo Switch zostało odebrane bardzo dobrze, a krytycy nie szczędzą tytułowi pochwał. Myślicie, że Japończycy są w stanie dostarczyć równie grywalny tytuł na Androida i iOS?

źródło: The Wall Street Journal przez AndroidAuthority

Komentarze

 • Jak to bedzie wygladac jak niektore marki mobile, to sporo pay2play itp

  • PikaKnight

   Zarówno w Fire Emblem Heroes, jak i w Miitomo (niestety druga z nich niedostępna jest w PL) mikropłatności nie są nachalne, nie ma tam pay2play. Jest jednak spora szansa, że Zelda wyjdzie tak samo jak Mario – gra płatna bez żadnych mikropłatności

 • pimpim

  I zrobią taką padakę jak mario.. zeldaGO ?
  Dlaczego nie robią normalnych gier? Dlaczego?

  • Seweryn Kloska

   Bo to gry które mają zachęcić do kupna ich konsol by zapoznać się z pełnoprawnymi tytułami.

 • Ziemniaczek

  Telefony nie są zdolne do wyświetlania takiej grafiki jak na konsoli od Nintendo. No chyba, że jesteście posiadaczami Shielda.

  • Hoax

   Tablet Nvidia Shield K1 to cienki Bolek, z kolei Nvidia Shield Android TV posiada te same podzespoły co switch ale jest urządzeniem stacjonarnym czyli nie ta liga.

  • Hahacz

   Zdolne to są, i to zdecydowanie, a przynajmniej te lepsze. Nie zmienia to faktu, że producenci gier mobilnych nie uznali smartfonów za urządzenia, które umożliwią im zwrot kosztów i dochód z gry klasy AAA. Przypomnę, że mało kto z graczy na telefonie dałby za grę tak wysoką cenę, jaką płacą właściciele dedykowanych urządzeń.

 • as

  Podzespoły to nie wszystko. Ważny jest jeszcze system operacyjny a Android konsumuje dużo zasobów. Na dodatek jest to system na wiele platform i urządzeń – uniwersalny przez co nie pokaże 100% możliwości sprzętu. Widać to po fanowskich odchudzonych dystrybucjach andka który wyciska w benchmarkach dużo więcej niż oficjalne dystrybucje producentów sprzętu.
  A taki Nintendo Switch ma dedykowany lekki OS bazujący na freeBSD co za tym idzie obstawiam, że jest w stanie dać więcej mocy dla gry niż nawet przyszłe dużo potężniejsze hardwarowo urządzenia z androidem.

  • as

   to było do wątku @The_Ecki:disqus, @Hoax

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona