Ważne

Surface Pro 4 prędko nie doczeka się bezpośredniego następcy

Surface Pro 4 zadebiutował w październiku 2015 roku, czyli już ponad półtora roku temu. Nic więc dziwnego, że z coraz większą niecierpliwością wyglądamy premiery jego następcy. Cóż, okazuje się, że na próżno, ponieważ sam zainteresowany potwierdził, że Surface Pro 5 prędko nie ujrzy światła dziennego.

Jest to tym większa niespodzianka, ponieważ jeszcze w zeszłym, 2016, roku mówiło się, że Microsoft zaprezentuje to urządzenie w pierwszym kwartale 2017 roku (a trzeba zaznaczyć, że informacje te pochodziły od wiarygodnego i bardzo dobrze zorientowanego w temacie źródła). Niestety, teraz otrzymaliśmy potwierdzenie bezpośrednio od producenta, że na razie nie ma co liczyć na rychłą premierę Surface Pro 5.

Panos Panay, czyli “ojciec” serii Surface, powiedział bowiem w udzielonym serwisowi cnet wywiadzie, że jest super, super pewny, że ludzie, który używają Surface Pro 4, mają do dyspozycji sprzęt, który będzie konkurencyjny przez co najmniej pięć lat. Jeżeli Microsoft wychodzi z takiego założenia, to faktycznie nie ma się co spodziewać, że urządzenie to w najbliższej przyszłości doczeka się następcy.

Szczególnie, że przywoływany już Panos Panay powiedział wprost, że nie ma czegoś takiego jak Surface Pro 5. I nie będzie, dopóki nie zostanie zaprojektowana empiryczna/oparta na doświadczeniach zmiana, która zrobi prawdziwą różnicę w tej linii produktowej. A to oznacza, że powinniśmy albo oczekiwać rewolucji, albo – jak już – lekkiego upgrade’u technicznego.

Pojawiają się bowiem głosy, że – z uwagi na fakt, że nie należy się spodziewać premiery Surface Pro 5 – Microsoft “odświeży” trochę Surface Pro 4, czyli przede wszystkim wymieni procesory na najnowszą, siódmą generację Kaby Lake. Czy tak rzeczywiście będzie – zobaczymy, być może już na rozpoczynającej się w środę konferencji Build.

*Na zdjęciu wyróżniającym Microsoft Surface Pro 4 (pod linkiem znajdziecie recenzję tego urządzenia)

Źródło: cnet przez Engadget

Komentarze

 • Rakieta

  Nie mają pomysłów na poprawienie obecnego produktu? Wystarczy popatrzeć na konkurencję – chłodzenie cieczą Acera, czyli zasadniczo bezgłośna praca urządzenia.

  • Rafal Warachewicz

   i co? to wszystko co można poprawic?

 • Nth Pl

  A ja używał od już 1,5 roku.
  Plusy
  -Rozkładana podpórka rewelacja
  -Bardzo dobre głośniki
  -Przyzwoity ekran
  -Rewelacyjny pen
  -przyzwoita myszka
  -rewelacyjna klawiatura (ergonomia)
  Minus
  -bateria na zapętleniu video w idealnych warunkach 9h przez standardowe użytkowanie 4,5-6h do ekstremalnego użytkowania można w 2,5h rozładować. Za sprzęt za 5K to za mało
  -Użyty wadliwy materiał obudowy. Microsoft powinien w ramach gwarancji wymienić wszystkie obudowy we wszystkich surface pro 4. Zmiana powinna dotyczyć materiału, przez zastąpienie wadliwego stopu magnezu na utwardzone aluminium.
  -trochę nie fortunnie usytuowane głośniki
  -materiał klawiatury nie odporny na bród
  -brak dodatkowego magnesu dla pena.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona