Ważne

Asus szykuje budżetowego średniaka z podwójnym aparatem. Ale nie należy oczekiwać cudów

O ile dobrze kojarzę, to jedynym smartfonem Asusa z podwójnym aparatem jest ZenFone 3 Zoom. Tajwańczycy szykują jednak kolejny model z dwoma „oczkami” na pleckach, choć będzie on dużo „słabszą” propozycją. Nie należy też oczekiwać od niego zbyt „wybajerzonych” możliwości fotograficznych.

Jak podaje GFXBench, Asusa X00ID wyposażono w podwójny aparat główny, z czego jeden sensor ma 13 Mpix, natomiast drugi już tylko 5 Mpix. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że drugie „oczko” będzie zbierać wyłącznie dane o głębi, aby użytkownik mógł uzyskać efekt rozmytego tła. Nie ukrywam, że do mnie to w ogóle nie przemawia – szczególnie, że wiem, jak czasami potrafi to beznadziejnie działać.

Trend jest jednak taki, a nie inny, dlatego w sumie zrozumiałe wydaje się, że Asus czuje się „zmuszony”, aby wypuścić na rynek budżetowego średniaka z podwójnym aparatem głównym, na którego będą mogli pozwolić sobie nieco mniej zamożni klienci. A cena tego urządzenia nie powinna być wygórowana (obstawiam, że 1000 złotych to maks). Wskazuje na to pozostała specyfikacja przetestowanego urządzenia.

Asusa X00ID wyposażono bowiem również w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280; ppi=267), ośmiordzeniowy (8 x ARM Cortex-A53) procesor Qualcomm Snapdragon 1,4 GHz (430 albo 435) z układem graficznym Adreno 505, 3GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej oraz kamerkę 8 Mpix na przodzie. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 Nougat.

Asus X00ID w GFXBench (fot. Android Headlines)

*Na zdjęciu tytułowym Asus Zenfone 3 Deluxe (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: GFXBench przez Android Headlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona