Ważne

Właściciele Oukitel K4000 Plus będą mogli być pewni, że ich pliki są w 100% bezpieczne

W dzisiejszych czasach smartfon nie jest tylko narzędziem do dzwonienia i SMS-owania. To multimedialny kombajn, w pamięci którego trzymamy wiele prywatnych danych. Naturalne więc, że wolelibyśmy, aby nie dostały się one w niepowołane ręce. Producenci starają się dbać o nasze bezpieczeństwo, lecz w przeszłości wielokrotnie słyszeliśmy, że czyjeś – na przykład – zdjęcia wyciekły do sieci. Oukitel jednak zapewnia, że właściciele nadchodzącego modelu K4000 Plus będą mogli czuć się w 100% bezpieczni.

W smartfonie, oprócz „normalnego” systemu operacyjnego, zainstalowany jest jednocześnie Prywatny System. Dostęp do niego można uzyskać na kilka sposobów. Pierwszy jest klasyczny, czyli dedykowana ikona na ekranie. Oczywiście przy pierwszym uruchomieniu trzeba ustalić czterocyfrowy kod dostępu lub wzór oraz pytanie pomocnicze.

Drugi jest już natomiast nieco „sprytniejszy”. Można bowiem zaznaczyć opcję logowania się za pomocą klawiatury alfanumerycznej, czyli tzw. diallera. W takim przypadku na ekranie smartfona nie ma już widocznej ikonki – aby dostać się do Prywatnego Systemu, należy wystukać zdefiniowany wcześniej ciąg cyfr lub/i znaków, np. *#1234.

Co ciekawe, jest też opcja stworzenia fałszywego Prywatnego Systemu. Dostęp do niego także jest możliwy za pomocą wystukania odpowiedniej konfiguracji cyfr lub/i znaków na klawiaturze telefonu. Można zapytać: po co coś takiego? Producent nie daje odpowiedzi na takie pytanie, ale osobiście wyobrażam sobie sytuację, w której ktoś (czyt. złodziej) wie, że użytkownik ma akurat włączony Prywatny System i zmusi go do jego odblokowania. W takiej sytuacji ofiara może uruchomić fałszywkę i pokazać napastnikowi, że nic tam nie ma. Scenariusz jak z filmu, ale w życiu naprawdę zdarzają się różne historie.

Prywatny System pozwala użytkownikowi przechowywać w bezpiecznej przestrzeni różne pliki, od zdjęć i filmów, przez historię połączeń i SMS-y, aż po całe aplikacje. Jak to wszystko dokładnie działa, możecie zobaczyć na poniższym filmie promocyjnym.

Oprócz funkcji Prywatnego Systemu Oukitel obiecuje, że K4000 Plus będzie miał odporny na uszkodzenia wyświetlacz, a do tego zapewni długi czas pracy na pojedynczym ładowaniu dzięki mechanizmom oszczędzania energii. Pełna specyfikacja smartfona nie jest jeszcze znana, ale gdy tylko ją poznamy, na pewno się nią z Wami podzielimy!

Artykuł powstał przy współpracy z Oukitel

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona