Ważne

Teraz można edytować drogi w Mapach Google

Część z Was prawdopodobnie wie, że Google postanowiło „ubić” Map Makera pod koniec marca. Jednak od tego tygodnia opcja edycji dróg, której wtedy zabrakło, pojawi się u wszystkich użytkowników Map Google na Androida i iOS.

O możliwość edycji dróg prosiło Google wielu użytkowników aplikacji Map. Aktualizacja stopniowo pojawia się u kolejnych właścicieli smartfonów z zainstalowaną aplikacją, więc już niebawem dodamy do niej ten kawałek trasy, której zawsze brakuje w nawigacji i utrudnia jej poprawne działanie.

Interfejs użytkownika umożliwia natychmiastowe zgłaszanie problemów na wielu odcinkach dróg w wersji desktopowej (dla lokalnych przewodników poziomu 5.) oraz w wersji na Androida.

Żeby edytować fragment drogi należy otworzyć menu boczne, wybrać opcję „Prześlij opinię”, a następnie „Edytuj mapę”. Później trzeba wybrać segment drogi, którą chcemy edytować. Wybierając „DALEJ”, pojawi się ekran, który pomoże nam zasugerować odpowiednie zmiany.

To dobrze, że Google nie pozostawiło nas bez narzędzi umożliwiających edycję dróg. Pokonując jakieś odcinki z błędnie wytyczonymi szlakami w Google Maps, możemy dokonać usprawnień, przysługując się innym użytkownikom. Można też w ten sposób ułatwić życie sobie, jeśli trasa jest przez nas częściej uczęszczana, a z jakiegoś powodu korzystamy wtedy z Map Google.

źródło: własne, Google, dzięki PhoneArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona