Ważne

Teraz można edytować drogi w Mapach Google

Część z Was prawdopodobnie wie, że Google postanowiło “ubić” Map Makera pod koniec marca. Jednak od tego tygodnia opcja edycji dróg, której wtedy zabrakło, pojawi się u wszystkich użytkowników Map Google na Androida i iOS.

O możliwość edycji dróg prosiło Google wielu użytkowników aplikacji Map. Aktualizacja stopniowo pojawia się u kolejnych właścicieli smartfonów z zainstalowaną aplikacją, więc już niebawem dodamy do niej ten kawałek trasy, której zawsze brakuje w nawigacji i utrudnia jej poprawne działanie.

Interfejs użytkownika umożliwia natychmiastowe zgłaszanie problemów na wielu odcinkach dróg w wersji desktopowej (dla lokalnych przewodników poziomu 5.) oraz w wersji na Androida.

Żeby edytować fragment drogi należy otworzyć menu boczne, wybrać opcję “Prześlij opinię”, a następnie “Edytuj mapę”. Później trzeba wybrać segment drogi, którą chcemy edytować. Wybierając “DALEJ”, pojawi się ekran, który pomoże nam zasugerować odpowiednie zmiany.

To dobrze, że Google nie pozostawiło nas bez narzędzi umożliwiających edycję dróg. Pokonując jakieś odcinki z błędnie wytyczonymi szlakami w Google Maps, możemy dokonać usprawnień, przysługując się innym użytkownikom. Można też w ten sposób ułatwić życie sobie, jeśli trasa jest przez nas częściej uczęszczana, a z jakiegoś powodu korzystamy wtedy z Map Google.

źródło: własne, Google, dzięki PhoneArena

Komentarze

 • Jeszcze nich usprawnią dodawanie typów obiektów bo w 2012 dało się normalnie boiska rysować, kanały i inne rzeczy.

 • Linkyop

  Gdzie opcja “droga nie istnieje”? >.>

 • To jeszcze 240 pkt i będę mógł edytować drogi natychmiastowo :D

 • Joanna

  może po wielu latach moja ulica w końcu zostanie pokazana na mapach, bo ludzie mają problem ze znalezieniem mojego bloku na gpsie ;p

  • Sponsor79

   Od zawsze mogłeś sam ją dodać. Trzeba było tyko trochę wysiłku wydłużyć i użyć wujka Google :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona