Imagination Technologies będzie kłócić się z Apple. To być albo nie być dla dostawcy chipów graficznych
Ważne

Imagination Technologies będzie kłócić się z Apple. To być albo nie być dla dostawcy chipów graficznych

Brytyjska firma zajmująca się opracowywaniem układów graficznych, przeżywa ciężkie chwile. Po ogłoszeniu przez Apple, że w ciągu dwóch lat producent iPhone’ów przerzuci się całkowicie na chipy graficzne swojego projektu, Imagination Technologies spotkała zapaść na giełdzie. Brytyjczycy zamierzają rozpocząć spór z Apple, by ratować swój biznes.

Imagination Technologies przez wiele lat współpracowało z Apple w zakresie projektowania chipsetów graficznych. Rozwiązania tej firmy mają kluczowe znaczenie dla możliwości iPhone’ów i iPadów. Ale Apple doszło do wniosku, że nie może polegać na innym przedsiębiorstwie w sprawie tak ważnego podzespołu, jakim jest układ graficzny.

Apple jest głównym akcjonariuszem Imagination Technologies, co uczyniło ten krok tym bardziej zaskakującym, że naraziło w ten sposób obie firmy na straty. Jednocześnie gigant z Cupertino utrzymuje, że nie planuje złożyć oferty wykupu Brytyjczykom, co byłoby dość logicznym posunięciem w sytuacji, gdy wycena studia nie jest już tak wysoka.

Imagination rozpoczyna więc procedurę sporu zgodnie z umową licencyjną, w celu osiągnięcia porozumienia w sprawie strukturyzacji procesu zerwania współpracy
– Imagination Technologies

Zaraz po przekazaniu informacji, że Apple będzie korzystać z rozwiązań brytyjskich inżynierów jeszcze maksymalnie dwa lata, notowana na giełdzie spółka zaliczyła 65-procentowe spadki wartości akcji. Firma jest zdania, że Apple nie jest w stanie opracować w tak krótkim czasie kompleksowych projektów nowych układów graficznych, nie naruszając patentów Imagination Technologies. Wobec tego, w porozumieniu zapewne znajdą się wpisy o wykorzystaniu ich przez Apple oraz o odpowiednio wysokich opłatach za używanie ich, które pozwoliłyby brytyjskiej firmie utrzymać się na powierzchni.

źródło: TechCrunch

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona