Ważne

Samsung Galaxy Tab S2 9.7″ LTE (SM-T815) dostaje Androida 7.0 Nougat. W Polsce

Ostatni tydzień był bardzo obfity w informacje o tym, że kolejny smartfon dostał w Polsce aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Tym razem mamy natomiast do czynienia z tabletem. Nową wersję systemu operacyjnego otrzymał bowiem właśnie Samsung Galaxy Tab S2 9.7″ LTE (SM-T815).

Jak wskazuje oznaczenie kodowe, aktualizację do Androida 7.0 Nougat otrzymała pierwsza generacja Galaxy Tab S2 9,7″ LTE, czyli ta z Exynosem 5433, zaprezentowana w 2015 roku. Na razie nową wersję systemu operacyjnego udostępniono dla modeli z LTE, jednak miejmy nadzieję, że tablety z samym Wi-Fi również nie będą długo na nią czekać.

Aktualizacja dla Galaxy Tab S2 9.7″ LTE (SM-T815) waży stosunkowo niewiele, bo 861,12MB. Oczywiście jest ona rozsyłana “bezprzewodowo”, czyli kanałem OTA (Over-The-Air). Powiadomienie o możliwości pobrania i zainstalowania nowej wersji systemu operacyjnego powinno sukcesywnie pojawiać się na ekranach kolejnych urządzeń, więc jeżeli jeszcze go nie widzicie, to spokojnie, na pewno wkrótce je zobaczycie na wyświetlaczu.

Z pełną listą zmian i nowości możecie zapoznać się na poniższych zrzutach ekranu, które podesłał nam jeden z Czytelników. Nie jest ich jednak jakoś szczególnie dużo – przede wszystkim poprawiono błędy, zoptymalizowano sprzęt, a z nowości dodano na przykład Game Launcher.

Jeżeli jesteście właścicielami Galaxy Tab S2 9.7″ LTE (SM-T815) i Wasze tablety śmigają już na Androidzie 7.0 Nougat, koniecznie dajcie znać w komentarzach, jak nowa wersja systemu operacyjnego sprawdza się na tym sprzęcie!

Dzięki Andrzej za info i screeny!

Komentarze

 • NoTak

  Sony z aktualizacją dla Z4 tablet zdecydowanie wyprzedziło Samsunga. Firma jednak chyba nie chce utonąć.

 • Jakub Edward Kowalski

  dla mnie jako posiadacza s2 ve SM-T819 to trochę wkurzające, że zaczynaja od starszych wersji

 • KubaKa

  Mam T815 i od piątku 28 kwietnia używam Androida 7. Zmieniło się kilka rzeczy na +, np. obsługa dwóch aplikacji na raz, co jest bardzo wygodne. Niemniej zauważyłem, że system lepiej gospodaruje energią. Przez noc w baterii nie spada nawet 1% energii (wg wskaźnika na pasku). Obecnie bateria wskazuje 68% naładowania, z czego SOT 2h 37 min. co biorąc pod uwagę, że korzystam z tabletu dość intensywnie jest wyraźnie lepszym osiągnięciem niż na poprzednim systemie 6.0.1. Postaram się po kilku tygodniach napisać coś więcej na temat używania nowego systemu.

 • Robson6

  A kiedy A6?

 • Kalafiorro

  ..nie będzie definitywnie Androida 7.0 Nougat dla Samsung Galaxy Tab S 10,5″ LTE ?
  Wiecie coś ?

 • witter

  Po zaktualizowaniu S2 do Androida 7.00 włączanie urządzenia wygląda o wiele gorzej niż w wersji poprzedniej. Mam wrażenie że coś się zacina. Czy trzeba się do tego przyzwyczaić?

 • Galaxy Tab S2 T815

  Problem przy słabym poziomie sygnału.
  Połączenie internetowe zostaje przerwane i nie potrafi przejść na niższy rodzaj z LTE na 3G lub 2G, gdzie jest aktywne ustawienie AUTO. Jak dokonam zmiany na tryb 3G/2G (AUTO) połączenie z internetem zostaje nawiązane (transmisja danych).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona