Ważne

Acer zaprezentował dwie nowe hybrydy: Switch 3 i Switch 5. Ale do sprzedaży trafią dopiero we wrześniu

Acer zaprezentował dziś dwie nowe hybrydy: Switch 3 i Switch 5. Urządzenia dostępne będą w wielu różnych konfiguracjach, więc każdy powinien znaleźć propozycję odpowiednią do swoich potrzeb. Jest jednak jeden haczyk: rozpoczęcie sprzedaży tych modeli zaplanowane jest dopiero na wrzesień 2017 roku.

Acer Switch 3 wyposażono w 12,2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920×1200 (ppi=186). Ekran charakteryzować się ma bardzo dobrymi kątami widzenia (nawet to 178°). Dodatkowo zapewnia wsparcie dla rysika Acer Active Pen, rozpoznającego do 1024 stopniu nacisku. Hybrydę – w zależności od wersji – napędzać będzie procesor Intel Celeron lub Intel Pentium. Użytkownik dostanie do dyspozycji 4GB LPDDR3 SDRAM3 oraz 32GB, 64GB albo 128GB pamięci wewnętrznej eMMC z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSDXC.

Łączność w Switch 3 zapewnią m.in. Bluetooth 4.0, USB 3.1 (Typu A) oraz USB Typu C 3.1. Na przodzie są też dwa głośniki. Nie zabrakło także aparatu na przodzie i tyle. Całość działa pod kontrolą Windows 10. W zestawie sprzedażowym znajdzie się również dedykowana klawiatura o grubości 5,85 mm (klawisze mają skok 1,4 mm). Sam tablet ma wymiary 295×201,8×9,95 mm (z klawiaturą 16,3 mm) i waży 900 gramów.

Acer Switch 5 ma z kolei 12-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2160×1440 pikseli (ppi=216). Urządzenie napędza – w zależności od wersji – procesor Intel i5 lub Intel i7 siódmej generacji. Użytkownik dostaje do dyspozycji też do 8GB pamięci LPDDR3 SDRAM oraz pamięć wewnętrzną 256GB DDS albo 512GB PCIe. Przed niepowołanym dostępem do hybrydy chroni czytnik linii papilarnych i Windows Hello.

W sprzęcie wykorzystywany jest także autorski system chłodzenia cieczą – nie ma wentylatorów oraz żadnych otworów, w które mogłyby dostać się zanieczyszczenia. Wraz z podpiętą klawiaturą całość ma wymiary 292×201,8×12 mm i waży 1,27 kg (sam tablet – odpowiednio – 292×201,8×9,6 mm i 920 gramów). Pozostała specyfikacja jest identyczna jak w Switch 3.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • paul123

  tyle juz lat robia te windowsowe tablety i modem LTE to wciaz abstrakcja.

  • Tomasz Więcławski

   Dokładnie. Dno i kilometr mułu.

 • Top

  Z tym LTE to dziwna sprawa, przecież jeden z pierwszych tabletów na Windows Asusa miał LTE i działał rewelacyjnie zresztą działa do dzisiaj więc nie rozumiem dlaczego w mobilnym sprzęcie nie dodają modemu LTE.

  Właśnie szukam nowego tabletu z Windows ale ciągle czekam z nadzieją że któryś z producentów dorzuc LTE

  • Tomasz Więcławski

   Co ciekawe w tabletach z iOS i Androidem modemy LTE są. Może te z Windowsem są takie pro że nie mogą mieć wbudowanych wiara im zabrania ?

  • mjs

   Możesz kupić Lenovo MIIX 700 z LTE.

   • Edog

    Albo Lenovo Mix 310… Tylko,że u nas jedynie 2 dużych sprzedawców oferuje “odpad” z UE i tylko z 32GB w pierwszej rynkowej wersji. Oczywiście “fabrycznie zapakowane” i zafoliowane w cenie przelicznikowej z Euro. Trzeba dobrze sprawdzić (light leaks, bad pixele, nie do końca usunięty katalog Windows.old po aktualizacji poprzedniego właściela)…

 • Rakieta

  Ciekawa alternatywa dla SP4 Pro i Asus transformera, o ile wydajność tego chłodzenia będzie przyzwoita przy dużym obciążonym i7. Brakuje niestety thunderbolta.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona