Ważne

Mniejsze i większe problemy Samsunga i modelu Galaxy S8

Jak w wypadku każdego produktu, Samsung Galaxy S8 nie jest doskonały. Niektóre jego zalety mogą obrócić się w wady, w pewnych szczególnych okolicznościach. Różne źródła sugerują, że nowy topowy smartfon Samsunga miewa problemy z tym czy tamtym. Jedne mogą producenta martwić, inne zaś są z gatunku tych przyjemnych.

Ze smartfonem jak z jajkiem

Przyczyną potencjalnych kłopotów może być specyficzna budowa Galaxy S8. Jako, że cały przedni panel i większość tylnego, są pokryte szkłem, w wyniku upadku smartfona znacznie łatwiej o uszkodzenia i pęknięcia. Firma Square Trade, wyposażająca serwisy GSM w przydatne narzędzia, przeprowadziła szereg testów, po których stwierdzono, że szkło Galaxy S8 i S8+ jest “bardzo podatne na pękanie, i to niezależnie od tego, pod jakim kątem upada smartfon”.

Samsung Galaxy S8+

Testy obejmowały upadki smartfonów na chodnik z wysokości człowieka trzymającego smartfon w ręce. Takich wyników należałoby się w sumie spodziewać – urządzenia, które mają szklaną obudowę, mają większą “szansę” na uszkodzenia podczas upadków z wysokości. Asim Warsi, szef marketingu Samsunga w Indiach, dzieli się z użytkownikami Galaxy S8 prostą radą: “Nie upuszczaj go”.

Z “bezprzewodowego ładowania” zostaje “bez ładowania”

Niektórzy właściciele Galaxy S8 skarżą się, że nie mogą bezprzewodowo ładować swoich telefonów przy użyciu poduszek Samsung Fast Charging Pad. Najwyraźniej niektóre ze starszych ładowarek bezprzewodowych producenta nie są kompatybilne z nowymi flagowcami. Kiedy poduszka nie odpowiada SGS8, na ekranie smartfonu pojawia się powiadomienie o wykryciu niestandardowej ładowarki, wraz z informacją, że bezprzewodowe ładowanie zostało wstrzymane.

Chodzi głównie o bezprzewodowe ładowarki Fast Charging Samsunga, przeznaczone dla modeli Galaxy S7 i starszych. Te, które są sprzedawane obecnie, dla Galaxy S8 i S8+ działają bez zastrzeżeń. Co ciekawe, tak samo jest z najstarszą podkładką do bezprzewodowego ładowania Samsunga (o oznaczeniu EP-PN920).

Całkiem możliwe, że Samsung uniemożliwił bezprzewodowe ładowanie tym podkładkom, które mogłyby stwarzać pewne problemy natury cieplnej. To dla producenta ważna sprawa – obecnie kwestie bezpieczeństwa baterii traktuje się jako jeden z priorytetów.

Zaczyna brakować Galaxy S8 i S8+ w sklepach

Okazuje się, że Samsung może stać w obliczu sporego niedoboru dostaw swoich nowych flagowców. Firma nie zdołała przewidzieć ich popularności i nie zgromadziła wystarczającej ilości zapasów w magazynach. Spółka wydała już oświadczenie, w którym przekazuje, że “w sklepach detalicznych mogą pojawić się niedobory poszczególnych wersji kolorystycznych lub modeli, a terminy ich dostaw mogą się wydłużyć”.

Według raportu Yonhap News Agency, w Korei Południowej brakuje przede wszystkim Galaxy S8 w kolorze Midnight Black. Taki problem to dla Samsunga akurat “dobry problem”. Świadczy o świetnym przyjęciu nowych telefonów na rodzimym rynku i sporym zainteresowaniem ich kupnem.

źródło: Tech2 1, 2, PhoneArena

Komentarze

 • Goofie

  No jaja kosmiczne. Wiadomo że GG5 ma więcej wad niż zalet. Ci co to wiedzą nie dają poszerzonej gwarancji na wyświetlacz albo stosują GG z innym numerkiem.Następnym krokiem będzie niekompatybilny prąd. Producent będzie sprzedawał jednorazowe powerbanki tylko do odpowiedniego modelu, zasilanie z gniazdek el. zostanie zablokowane jako niebezpieczne i staroświeckie. Aktualnie S8 ma więcej ułomności niż zalet. A szkoda bo ma potencjał i piękny front.

  • Starling

   “Niekompatybilny prąd” – raczej u jabłka xD

 • Takie same problemy z ładowarką (Fast Charge) miewam ze swoim S7 edge – więc niekoniecznie problem leży po stronie telefonu (choć możliwe, że to wina cewki w S7/8).

  • Powerman

   Na S6e+ wszystko elegancko działa. Coś przedobrzyli.

 • xxxx

  No właśnie te szklane obudowy. Wsadzić le sobie mogą głęboko w d…

  • Wojtek Czaderna

   Specjalna konstrukcja obudowy znacznie to Ci ułatwi :P

 • Aviczi

  Mało kumaty gość na wideo. Mam Galaxy s8+ a żona zwykła i mamy latarkę od s7 i jest kompatybilna dodatkowo ładuje nawet w trybie szybkim. Tylko trzeba telefon położyć poziomo bo pionowo cewka w tel jest za wysoko

 • ChrisErnovsky

  Że też ludzie wciąż dają się nabierać na wyświechtany, marketingowy bełkot o rekordach sprzedaży, wyprzedanych dostawach i kilometrowych kolejkach po kolejny “telefon dekady”. Please…

  Choć moim niekwestionowanym ulubieńcem w tej dziedzinie pozostanie Volvo z nowym XC90 przed paru laty: jeszcze nikt nie widział modelu na oczy, ale już cała produkcja była wyprzedana i wszystkie nagrody zdobyte. Miszcze! ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona